VIDEO nádherného gesta legiend pre najväčšieho bojovníka: Chorý Čišovský sa neubránil slzám

Marián Čišovský sa neubránil slzám
Marián Čišovský sa neubránil slzám

PLZEŇ - Naozaj krásneho gesta sa dočkal ťažko chorý slovenský futbalista Marián Čišovský. Hokejové aj futbalové športové legendy spojili svoje sily a zišli sa na charitatívnom hokejovom zápase na podporu Čiša, ktorý sa pod návalom emócií neubránil slzám. V plzenskej Home Monitoring aréne sa proti sebe postavil Czech Team 96 a Spolok 28.

Slovenský futbalista od jari 2014 bojuje s vážnou amyotrofickou laterálnou sklerózou, ktorá ho v živote výrazne limituje. Zo strany rodiny aj svojich bývalých spoluhráčov, či ďalších známych športovcov má výraznú podporu, každý chce bývalému reprezentantovi pomôcť.

Práve bývalí spoluhráči a priatelia pre neho usporiadali charitatívne hokejové stretnutie, výťažok z ktorého poputoval na podporu Spolku 28 a tiež Nadácie futbalových internacionálov. Proti sebe sa postavili výber Czech Team 96, ktorý reprezentovali bývalí futbaloví reprezentanti na čele s legendami ako Karel Poborský, Jan Koller, Pavel Kuka či Vladimír Šmicer. Vo výbere Pavla Horvátha nastúpili súčasní a bývalí hráči FC Viktoria Plzeň ako Jan Rezek, Slovák Marek Bakoš, Tomáš Poznar, Pavel Fořt či hokejové legendy Martin Straka, Jiří Hanzlík a Petr Kořínek. "My všetci sme aspoň v hlave stále s ním," povedal Pavel Horváth, bývalý futbalista Plzne a Čišovského spoluhráč. 


Mohlo by vás zaujať: Keď šport zabíja: Smrť a iné tragédie v priamom prenose


"Zaregistroval som jeho situáciu už od začiatku, kedy to vyšlo na verejnosť a je to hrozné, držím mu palce. Som rád, že sa pre neho niečo robí," uviedol Jan Koller, jedna z mnohých známych tvárí, ktorá sa na ľade objavila. Celkovo sa ich na ľadovej ploche objavilo viac než dosť. Dorazil aj slušný počet fanúšikov: "Chceme im poďakovať, že prišli a prispeli na skvelú vec," pochválil Kuka divácku podporu. 

Tí sledovali veľkého bojovníka Čišovského, ktorý sa na ľade objavil pri nástupe hokejistov v spoločnosti svojej manželky a detí. Veľký bojovník sa od toľkého dojatia samozrejme neubránil slzám. 


Tagy: FC Viktoria Plzeň Marián Čišovský

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
športky
Foto:
screenshot/isportTV; Video: isport.cz

DISKUSIA