Myjava zverejnila VIDEO zo šarvátky so Slovanom: Rozhodujú o nás, ako im to vyhovuje!

Roztržka medzi hráčmi Myjavy a Slovana Roztržka medzi hráčmi Myjavy a Slovana

MYJAVA - Futbalový klub Spartak Myjava sa rozhodol uprostred sezóny 2016/2017 ukončiť svoje pôsobenie v najvyššej slovenskej súťaži Fortuna lige. Informoval o tom v stredu prostredníctvom svojej oficiálnej stránky.

zo slov prezidenta klubu Pavla Halabrína vyplýva, že práca s myjavským klubom na najvyššej slovenskej úrovni ho prestala napĺňať. A to preto, že o futbale na Slovensku rozhodujú ľudia, ktorí mu nerozumejú, resp. nechcú rozumieť. Jedným z priamych podnetov na nečakané rozhodnutie myjavských funkcionárov je aj verdikt disciplinárnej komisie SFZ v súvislosti so zápasom posledného jesenného kola Spartak Myjava - Slovan Bratislava a neprístojnosťami, ktoré sa odohrali na trávniku v jeho závere.

"Futbal sa na Slovensku vyvíja tak, že keby nebolo malých klubov aký je ten náš, liga by ani nebola. Všetci tí veľkí sa na to dávno ´vyprdli´ a svoje peniaze míňajú na iné veci a nie na to, aby sa seriózne venovali futbalu. Keď sme sa my pred štyrmi rokmi prihlasovali do najvyššej súťaže, mali sme na zreteli, že to chceme robiť dôstojne a tak, aby to celé malo zmysel. Pustili sme sa do budovania štadióna, infraštruktúry, riešili sme personálne otázky. Začali sme sa presadzovať aj vo funkciách vo futbalovom hnutí. Mali sme vízie, ale dnes je to už inak. Zistili sme, že vo futbale u nás rozhodujúce slovo majú úradníci a že ľudia, ktorí ho financujú a mali by do toho tiež niečo povedať, sú len využívaní inými. Vo výkonnom výbore Slovenského futbalového zväzu som bol väčšinou v úlohe oponenta. Z celého výkonného výboru som si len ja vedel povedať svoj názor, prípadne Vilo Ondrejka, všetci ostatní sú spokojní s tým, že môžu ísť do Francúzska na tri týždne a tvária sa, že rozumejú futbalu. Preto som sa rozhodol, že odchádzam z výkonného výboru SFZ aj prezídia Únie ligových klubov, neodchádzam však z futbalu. Chcem sa ďalej venovať futbalu na Myjave, vyššie ambície už nemám. Osobne som stratil radosť z futbalu a zmysel, pre ktorý to mám robiť. A nesúvisí to len s rozhodnutím disciplinárnej komisie SFZ po poslednom jesennom zápase so Slovanom Bratislava. Neexistuje rešpekt pred našou prácou, rozhodujú o nás ľudia tak, ako im to vyhovuje." 

Nervózny záver spomenutého duelu jesennej derniéry Fortuna ligy Spartak Myjava - ŠK Slovan Bratislava (1:1) v sobotu 10. decembra 2016 poznačili tri vylúčenia a hromadná potýčka. Následne disciplinárna komisia SFZ udelila viacero trestov. Z hráčov Myjavy pozastavila činnosť Vladimírovi Kukoľovi na 4 týždne s prerušením od 11. decembra 2016 do 18. februára 2017 (za červenú kartu a hrubé nešportové správanie /HNS/ - kopnutie a skočenie na súpera), Ivanovi Ostojičovi na 3 týždne s prerušením v identickom termíne (za HNS - udretie súpera do tváre) a Denisovi Dugovi na 2 súťažné stretnutia (za HNS - držanie pod bradou za krk súpera, tento trest mu však začne plynúť až po vykonaní ďalšej disciplinárnej sankcie: nepodmienečnom pozastavení výkonu športu na 1 súťažné stretnutie za päť napomenutí žltou kartou). Generálny manažér myjavského klubu Peter Halabrín dostal od "disciplinárky" za verbálne vulgárne nadávky voči rozhodcovi zákaz vstupu do priestorov umožňujúcich styk s delegovanými osobami do konca súťažného ročníka 2016/2017. Myjava sa rozhodla ponúknuť zábery z daných momentov z viacerých kamier, aby si každý vedel spraviť na danú vec svoj názor. 

Pavel Halabrín ešte v stredajšom prejave dodal, že pre spravodlivosť musí byť kritický aj vo vlastných radoch. Myslel tým myjavských futbalistov a realizačný tím. "Veľký podiel viny nesiete aj vy hráči a realizačný tím, lebo v tejto sezóne váš prístup a futbalové výsledky neboli dobré." Klub odstupuje z Fortuna ligy s polsezónnou bilanciou 7 víťazstiev - 5 remíz - 7 prehier, skóre 19:21 a 26 nazbieranými bodmi. To Myjavčanom stačilo na šiestu priečku po jesennej časti fortunaligovej súťaže, v nej však už nebude pokračovať a nezačne ani so zimnou prípravou, pôvodne plánovanou na 9. januára 2017. 

Viac o téme: Spartak Myjava
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: youtube
  • Zdroj: SITA, športky

Súvisiace články