VIDEO Absolútny víťaz Tóth takmer nezadržal slzy: Zbierať triumfy je krásne, ale najlepšie je toto!

Matej Tóth sa stal slovenským športovcom roka
Matej Tóth sa stal slovenským športovcom roka

BRATISLAVA - Pre slovenský šport to bol nesmierne úspešný rok. Z toľkých úspešných športovcov bolo náročné vybrať toho najlepšieho. Toto ocenenie by si zaslúžili viacerí, no na vrchole mohol stáť iba jeden - Matej Tóth. Ten schoval do vrecka úspešnú tenistku Dominiku Cibulkovú, famózneho cyklistu Petra Sagana či zlatých Škantárvcov.

"Robím, čo ma baví a som rád, že to prináša radosť všetkým ľuďom na Slovensku," povedal tesne po získaní prestížneho ocenenia Matej Tóth pre Športky. Keď stál na pódiu, ľudia mu darovali dlhý potlesk. Celá sála bola na nohách, každý mu chcel prejaviť úctu, rešpekt a uznanie. Potlesk bol tak dlhý, že samotný Tóth priznal, že takmer nezadržal slzy, podobne ako pred ním Dominika Cibulková, ktorá taktiež zožala mohutný aplaus. "Toto je ten moment, pre ktorý športujem. Tešiť sa priamo z úspechu je krásne, je to eufória, ale až keď človek zbadá takúto odozvu ľudí, skutočne docení športové úspechy. Nestalo sa tak iba dnes, podobné momenty ma sprevádzajú už štyri mesiace. Je to kráse obdobie."


Môže vás zaujímať: Športovec roka 2016: Dominika Cibulková opäť za hviezdu, Peter Sagan s manželkou svojimi outfitmi milo pobavili


Charizmatický chodec si vo štvrtok prevzal ocenenie pre Športovca roka 2016. Triumf potešil nielen jeho, ale aj rodinu pri televíznej obrazovke a dopomohol k vianočnej pohode. Po náročnom období tak nastáva v banskobystrickom príbytku Tóthovcov absolútny pokoj. Čaro Štedrého večera spočíva v tomto postupe: "Zotmie sa, začneme sa chystať, následne sa pomodlíme k Ježiškovi. S deťmi stále veríme, že nastane zázrak a pod stromčekom si nájdeme darčeky. Potom nasleduje večera a všetky tradície tak, ako býva na Slovensko zvykom."

Matej Tóth sa počas sezóny riadi zdravým menu. Hoci u športovcov býva zvykom, že v dňoch voľna a pokoja si doprajú nepovolenú stravu, úspešný chodec výnimky nerobí. Po Vianociach aspoň nemusí lamentovať, že pribral. "Osobne si dávam jednu pôstnu 'hecovačku'. Keďže deti sú nedočkavé, večeriame už o pol štvrtej. Pre mňa je to však malý pôst, a preto s ním začínam už 23. decembra. Pri štedrej večeri to mierne vykompenzujem, ale dávam si doma predsavzatia, že sa nerozožeriem, z každého si dám len trošku. Niektoré jedlá dokonca oželiem. Takto to robím už tri-štyri roky a pravidelne sa mi stáva, že schudnem," ozrejmil.


Tagy: Matej Tóth

Zdroj:
športky, TASR
Foto:
Ján Zemiar

DISKUSIA