Good Angels sa vo Francúzsku triasli do posledných sekúnd: Napriek prehre postup!

Na snímke basketbalistky Good Angels Košice sa tešia po víťazstve v prvom zápase 1. kola play off EP FIBA žien Good Angels Košice - Flammes Carolo Basket Ardennes 83:64 v KošiciachNa snímke basketbalistky Good Angels Košice sa tešia po víťazstve v prvom zápase 1. kola play off EP FIBA žien Good Angels Košice - Flammes Carolo Basket Ardennes 83:64 v Košiciach Zdroj: TASR

CHARLEVILLE-MÉZÉRES - Basketbalistky Good Angels Košice prehrali v druhom zápase 16-finále Európskeho pohára FIBA na palubovke francúzskeho tímu Flammes Carolo Basket o 14 bodov 58:72, čo im stačilo na postup do ďalšej fázy. V domácom prvom stretnutí totiž zvíťazili 19-bodovým rozdielom a cez francúzskeho súpera sa dostali vďaka päťbodovému rozdielu.

Po víťazstve 83:64 v prvom zápase stačila Košičankám na postup aj prehra o 18 bodov. Pred zápasom však mysleli na víťazstvo, no na ich hre v prvej štvrtine to nebolo vidieť. Domáce hráčky sa do súpera pustili nebojácne a v 5. minúte viedli už o 14 bodov (16:2). Potom síce viackrát znížili, no domáce hráčky mali po prvej desaťminútovke "hrateľný" 12-bodový náskok (26:14). Druhá štvrtina však bola o úplne inom výkone Košičaniek. Tie zvýšili dôraz v defenzíve a viac sa im darilo aj v zakončení. Druhú štvrtinu vyhrali 19:9 a po polčase prehrávali už iba o dva body - 35:33.

Dve minúty po prestávke Oblaková vyrovnala na 37:37. O minútu už Baughová prvýkrát v zápase poslala hosťujúce hráčky do vedenia. Potom však nasledoval hluchý úsek Košičaniek, počas ktorého domáci tím otočil skóre na 52:43. V záverečnej štvrtine vygradovala snaha domácich o víťazstvo potrebným rozdielom. V 39. minúte upravila Majekodunmiová z trestného hodu na 69:52, takže Košičanky mali v súčte skóre iba najtesnejší náskok. Bouderrová následne zvýšila na 71:53, ale Oblaková s Allenovou potvrdili košický postup.

Flammes Carolo Basket Ardennes - Good Angels Košice 72:58 (35:33)

Najviac bodov Carolo Basket: Mestdaghová 20, Berezninská 18, Minteová 10, zostava a body Good Angels: Oblaková 15, Allenová 11, Jurčenková 7, Baughová 7, Bálintová 3 (Stehlíková 9, Kupčíková 2, Baburová 4). Rozhodovali: Herbertsson, Van, Nazimek, TH: 20/18 - 14/11, trojky: 6 - 3, os. chyby: 21:20.

Peter Jankovič, tréner Good Angels Košice: "V priebehu zápasu sme sa zbavili obrovskej nervozity, ktorú sme mali v úvode. Dostali sme sa naspäť do hry a hrali sme veľmi dobre. Myslím si, že sme boli schopní zvíťaziť, no naša nervozita bola veľká. Domáce hráčky nás od úvodu zatlačili, už nemali čo stratiť. Aj o tom je šport a teraz sme radi, že sme to zvládli. Opäť sa ukázala sila tohto kolektívu, ktorý, keď chce, tak vie zabojovať. Teší nás, že sme postúpili, hoci stredajší výsledok nie je priaznivý."

Viac o téme: Good Angels Košice Flammes Carolo Basket Ardennes