VIDEO Tvrdý útok po finále Australian Open: Bývalý tenista tvrdí, že Federer podvádzal!

Roger Federer počas zdravotnej pauzy
Roger Federer počas zdravotnej pauzy

MELBOURNE - Roger Federer mu poriadne leží v žalúdku. Kým mnohí fanúšikovia oslavujú jeho famózny triumf na Australian Open, bývalý austrálsky tenista ho tvrdo obvinil.

Švajčiarsky tenista si pred rozhodujúcim piatym setom vyžiadal zdravotnú pauzu, čo sa nepáči Patovi Cashovi. "Je to podvádzanie v rámci pravidiel, ale aj tak to nie je v poriadku," reagoval Cash na celú situáciu.

Pravidlá umožňujú zobrať každému tenistovi za zápas jeden medical timeout, alebo aj zdravotnú pauzu. Práve tú využil Federer a zamieril rovno do šatne, zatiaľ čo Nadal vyčkával svojho súpera na kurte. To isté sa udialo v semifinálovom zápase proti Wawrinkovi. 

"Noha ma bolela od druhého kola, v zápase so Stanom ma ťahali triesla. Celý turnaj som bojoval s bolesťou. Tá kritika je prehnaná. Som posledný človek, ktorý by zneužíval pravidlá. Neviem, o čom vôbec Cash hovorí," bráni sa šampión Federer.

Roger Federer zvíťazil nad Španielom Rafaelom Nadalom za 217 minút 6:4, 3:6, 6:1, 3:6, 6:3 v nedeľňajšom finále dvojhry mužov na úvodnom grandslamovom turnaji sezóny Australian Open v Melbourne. 

Federer získal svoj 18. titul na veľkej štvorke, premiérový od Wimbledonu 2012 a piaty na južnej pologuli po sezónach 2004, 2006, 2007 a 2010. V historickom prehľade na Majors vedie už o štyri trofeje pred Američanom Petom Samprasom a práve Nadalom (zhodne 14), ktorý čaká na pokračovanie od parížskeho Roland Garros 2014. 


Tagy: Rafael Nadal Roger Federer Pat Cash

Zdroj:
športky
Foto:
SITA, Video: YouTube

DISKUSIA