Bývalý Hamšíkov spoluhráč musel utiecť z Neapolu: Prenasledoval ho psychopatický policajt!

Fabio Quagliarella v drese Neapolu
Fabio Quagliarella v drese Neapolu

JANOV - Taliansky futbalový útočník v službách Sampdorie Janov Fabio Quagliarella nedávno prezradil, čo stálo za jeho odchodom z Neapola v roku 2010. Tridsaťštyriročný zakončovateľ si dôvod dlho nechával pre seba a až po rokoch vyšlo najavo, že hráč bol v meste pod Vezuvom obeťou stalkera. Stalker je človek patologicky posadnutý záujmom o inú, zväčša verejne známu osobou.

Quagliarella zažil v Neapole úspešnú sezónu 2009/2010, keď v Serie A strelil 11 gólov a na jej konci si zahral na MS v JAR. V dueli skupinovej fázy so Slovenskom (2:3) dokonca zaznamenal jeden z presných zásahov vtedajších úradujúcich majstrov sveta. "V Neapole som bol veľmi šťastný, ale situácia, ktorá ma postihla, všetko zmenila na nočnú moru. Až odchod do Juventusu sňal z mojich pliec jeden veľký balvan," spomína futbalista na časy, keď ho prenasledoval bývalý neapolský policajt. Toho nakoniec odsúdili na štyri roky väzenia za vydieranie a ďalšie trestné činy.

"Neprajem to nikomu. Nemohol som upustiť dom, rovnako tak ani členovia mojej rodiny. Ďakujem talianskemu súdnictvu za to, že pravda nakoniec vyšla najavo," dodal Quagliarella.

Stalker sa snažil hráčovi priťažiť aj v neapolskom klube. Prezidentovi Aureliovi de Laurentiisovi zasielal listy, v ktorých okrem iného písal o tom, že Quagliarella je príslušníkom neapolskej mafie, berie kokaín a praktizuje sex s maloletými. "Keď sa všetko skončilo, bral som to ako začiatok druhého života. Momentálne som už oveľa šťastnejší," dodal Fabio Quagliarella.


Tagy: SSC Neapol Fabio Quagliarella

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Serie A
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA