Lintner a spol. rozhodli: Pro-Hokej skontumoval derby Martina so Žilinou

Richard LintnerRichard Lintner Zdroj: Ján Zemiar

BRATISLAVA - Riadiaci orgán najvyššej slovenskej hokejovej súťaže spoločnosť Pro-Hokej v pondelok na základe všetkých podkladov rozhodol o tom, že neodohraný piatkový zápas 50. kola Tipsport ligy medzi domácim MHC Martin a MsHK Žilina kontumuje výsledkom 5:0 v prospech hosťujúceho mužstva. Informoval o tom prostredníctvom svojho oficiálneho profilu na facebooku.

"Prvoradý záujem riadiaceho orgánu ligy je odohrať, či dohrať, čo najväčší počet problémových zápasov, avšak v tomto prípade z viacerých dôvodov neexistovalo iné riešenie, ako kontumácia v prospech hosťujúceho tímu," povedal v stanovisku šéf spoločnosti Richard Lintner.

Piatkový duel zrušili krátko pred jeho plánovaným štartom o 18.00 h pre problém s kamerovým systémom na martinskom štadióne. "Zápas MHC Martin - MsHK Žilina bol vyhlásený ako rizikový. Neuskutoční sa z organizačno-bezpečnostných dôvodov. Problém bol v kamerovom systéme, ktorý podľa zhodnotenia technika polície SR nespĺňa požadované normy," uviedol ešte v piatok bezpečnostný manažér MHC Vladimír Škokor.

Pro-Hokej vyzval zodpovedné orgány, aby citlivejšie posudzovali rizikovosť zápasov. "Keďže Pro-Hokej nemá žiadny dosah na označenie akéhokoľvek zápasu za rizikový, vyzýva zodpovedné orgány, aby čo najcitlivejšie vyhodnocovali rizikovosť hokejových zápasov, lebo súčasná infraštruktúra nás výrazne limituje pri napĺňaní zákonných podmienok pre organizovanie rizikových zápasov. Bezpečnosť našich fanúšikov je nám však samozrejme prvoradá," uvádza sa v stanovisku.


Nenechajte si ujsť MS mladíkov do 18 rokov, v Poprade a Spišskej Novej Vsi! Lístky si môžete zakúpiť priamo TU!


K rozhodnutiu sa vyjadrili aj zástupcovia oboch klubov. "Oceňujem korektný prístup a reálny záujem nájsť riešenie, ako odohrať rizikový zápas v náhradnom termíne. Musím ale uznať, že kontumácia zápasu v tejto situácii ostala bohužiaľ jediné možné riešenie," povedal prezident MHC Martin Michal Taliga.

"Pevne verím, že všetky problémy ohľadom rizikových zápasov už máme za sebou a môžeme sa stopercentne sústrediť na play off. Rozhodnutie riadiaceho organu rešpektujem," uviedol športový riaditeľ Žiliny Imre Valášek.

Chronológia priebehu:

3. január 2017 - Okresné riaditeľstvo policajného zboru v Martine oznámilo mestu Martin, že v súvislosti s incidentom, ktorý sa udial počas a po poslednom zápase Žilina - Martin, označuje zápas 3. marca 2017 Martin - Žilina ako rizikový.

1. marca 2017 - Žilinský fanklub nevyužil možnosť rezervácie lístkov na zápas Martin - Žilina. Tým pádom by sa rizikový zápas odohral bez hosťujúcich fanúšikov.

3. marca 2017 o 14.00 h - V deň zápasu vyhodnotil policajný technik mobilný kamerový systém pripravený špeciálne pre rizikový zápas za nevyhovujúci. Na túto skutočnosť upozornil organizátora už 28. februára 2017.

V deň zápasu odovzdal túto informáciu zástupcovi mesta Martin, ktorý po stretnutí s delegátom zápasu, policajným technikom a zástupcami klubov zakázal odohrať rizikový zápas za daných okolnosti.

6. marca 2017 - PRO-HOKEJ ako riadiaci orgán v zmysle súťažného poriadku SZĽH, rozhodol kontumovať zápas 50. kola Martin - Žilina v prospech hosťujúceho družstva 5:0.

Viac o téme: Richard Lintner MHC Martin MsHK Žilina Pro-Hokej
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Ján Zemiar
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články