VIDEO Šialenstvo futbalových chuligánov v Česku: Opava sa zmenila na vojnovú zónu!

Polícia zasahuje proti výtržníkom
Polícia zasahuje proti výtržníkom

OPAVA - Sobotňajšie vyčíňanie futbalových výtržníkov v Opave teraz každý deň zamestnáva viac než 20 policajtov, ktorí vypočúvajú podozrivých aj svedkov a vyhodnocujú záznamy z kamier.

Polícia v sobotu počas vyčíňania agresívnych fanúšikov zadržala šesť desiatok ľudí. V 33 prípadoch ich kriminalisti kvalifikovali ako priestupok. V ôsmich ďalších sa jednalo o zločiny. Traja ľudia už boli obvinení. 

"Len v Opave sa prípadom venuje okolo dvadsať policajtov. Každý deň vykonávajú desiatky výsluchov," povedala hovorkyňa. K výsluchom si podľa nej predvolávajú ako útočníkov, tak aj poškodených či svedkov. Ďalší kriminalisti vyhodnocujú kamerové záznamy. Pátrajú po totožnosti ďalších výtržníkov. Napríklad tých, ktorí zdemolovali murovaný plot rodinného domu.

Traja ľudia už si vypočuli obvinenia z krádeže, výtržníctva a napadnutia policajta. Ďalších päť prípadov, ktoré boli kvalifikované ako trestný čin, policajti ešte vyšetrujú. Čísla zatiaľ nie sú konečné. Obvinených bude pribúdať podľa toho, ako sa ich podarí policajtom identifikovať.

Ku konfliktom v Opave došlo vo chvíli, keď 1500 priaznivcov Ostravy dorazilo na štadión, kam im však domáci klub poskytol len 340 vstupeniek. Výtržníci začali odpaľovať delobuchy, pokúsili sa vylomiť bránu na štadión a napadli políciu a bezpečnostnú službu. Vedenie Opavy na udalosti neskôr zareagovalo návrhom, aby na rizikové zápasy v budúcnosti problémoví fanúšikovia nesmeli prísť.

Ligová futbalová asociácia, ktorá riadi české profesionálne súťaže, chce od budúcej sezóny do disciplinárneho poriadku zaviesť možnosť zákazu výjazdov fanúšikov na zápasy na ihriskách súperov. Podľa predsedu asociácie Dušana Svobodu by však nešlo o prevenciu. "Bol by to trest," vyhlásil.

 


Tagy: FC Baník Ostrava Slezský FC Opava

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Gambrinus ligy
Zdroj:
ČTK
Foto:
supporters.cz; Video: Youtube

DISKUSIA