VIDEO Real poistil triumf v závere a potvrdil post lídra, Barcelona opäť s kanonádou

Karim Benzema oslavuje gólKarim Benzema oslavuje gól Zdroj: Twitter Real Madrid C. F.

MADRID - Futbalisti Realu Madrid vyhrali v nedeľňajšom dueli 29. kola španielskej ligy nad Alavesom 3:0. Potvrdili tak post lídra tabuľky, na čele majú aktuálne päťbodový náskok pred Barcelonou.

Real splnil úlohu favorita aj bez kapitána Sergia Ramosa, ktorý dostal od kouča voľno. Skóre otvoril Karim Benzema v 31. minúte po prihrávke od Daniela Carvajala, v závere pridali gólovú poistku Isco a Nacho. V drese domácich nedohral duel obranca Raphael Varane, ktorý opustil ihrisko už v 10. minúte pre zranenie.

Sevilla napriek hernej i streleckej prevahe iba remizovala so Sportingom Gijon 0:0 a na vedúci Real stráca na štvrtom mieste tabuľky už desať bodov.

Darilo sa aj najväčšiemu konkurentovi Realu Madrid v boji o španielsky titul FC Barcelona. "Blaugranas" zvíťazili v Granade 4:1. Na otvárací gól Luisa Suáreza dokázal odpovedať domáci Jérémie Boga v úvode druhého polčasu. Napokon sa však tešili hostia - rozhodujúci zásah dosiahol Paco Alcacér.

Granada dohrávala bez vylúčeného Ucheho Agba a hostia presilovku zužitkovali, keď najprv vlastného brankára prekonal Matthieu Saunier a v závere duelu sa presadil Neymar. Barcelona zaostáva za vedúcim "bielym baletom" o dva body, ale Real má zápas k dobru. Granada je na 19. mieste.

Valencia - La Coruňa 3:0 (2:0)
Góly: 10. Garay, 29. Albentosa (vlastný), 90.+ Cancelo

Granada - FC Barcelona 1:4 (0:1)
Góly: 50. Boga - 44. L. Suárez, 64. Paco Alcacér, 83. Saunier (vlastný), 90.+ Neymar, ČK: 82. Agbo (Granada) po druhej ŽK

FC Sevilla - Gijón 0:0

Real Madrid - Alavés 3:0 (1:0)
Góly: 31. Benzema, 85. Isco, 88. Nacho

Viac o téme: FC Barcelona Real Madrid Granada Alavés