Český šport zasiahla obrovská tragédia: Národný rekordér zomrel počas tréningu!

Martin Valenta
Martin Valenta

PRAHA - Krutá smrť počas milovaného športu. Jeden z najtalentovanejších svetových freediverov Martin Valenta (†28) tragicky zahynul.

Organizácia AIDA Czech Republic oznámila smutnú správu ešte 9. apríla prostredníctvom Facebooku. Freedivera s prezývkou Plyšák našli mŕtveho počas tréningu na dne bazénu.

Presná príčina smrti je stále predmetom skúmania policajných vyšetrovateľov. Predpokladá sa, že porušil základné pravidlo, ktoré znie - nikdy sa nepotápaj sám. Práve to sa mu zrejme stalo osudným.

"Martin patril k najväčším talentom svetového freedivingu. Len počas minulého roka vytvoril šesť národných rekordov, ovládol majstrovstvá Českej republiky a dokonca aj majstrovstvá Poľska, na individuálnych bazénových majstrovstvách sveta vo Fínsku bral v obrovskej konkurencii bronz za statiku a piate miesto za dynamiku. V posledných rokoch bol tiež spoľahlivou oporou národného tímu na majstrovstvách sveta tímov, kedy naši chlapci priviezli bronz v roku 2012, striebro v roku 2014 a senzačné zlato v roku 2016," píše v príspevku organizácia AIDA Czech Republic na českého freedivera.


Tagy: Martin Valenta

Zdroj:
športky
Foto:
Facebook AIDA CZECH REPUBLIC

DISKUSIA