VIDEO Bakošov stý gól vyvolal dohady: Penalta byť nemala, pokojne mohol letieť až do Viedne!

Marek Bakoš si pripravuje loptu na pokutový kop
Marek Bakoš si pripravuje loptu na pokutový kop

PLZEŇ - Kapitán Slovácka Veliče Šumulikoski nastúpil proti Viktorii Plzeň na jubilejný 150. zápas v českej lige, oslava sa však nekonala. Nielenže klub z Uherského Hradiště na ihrisku úradujúceho majstra podľahol 0:2, druhý gól navyše domáci strelili z pokutového kopu po kontakte Šumulikoskeho s Martinom Zemanom. Podľa macedónskeho reprezentanta sa penalta zahrávať nemala.

"Teraz som ten zákrok videl ešte v televízii. To nebola penalta. Pán Zeman si naskočil pekne, takže si myslím, že pokojne mohol letieť až do Viedne," uviedol rozhorčene Šumulikoski.

"Išiel som skôr blokovať loptu. On si to posunul tak meter odo mňa, videl, že to nestíha, a naskočil na mňa," opísal situáciu. "Taký silný mančaft a dovolí si ešte toto. Pre Českú republiku je to podľa mňa zle," dodal na adresu Plzne.

Hráči Slovácka sa snažili od rozhodcu Pavla Orla získať vysvetlenie, brankár Michal Daněk za reakciu dostal žltú kartu. "Rozhodca s nami zákrok vôbec nekonzultoval, jednoducho povedal, že to bola penalta a odpískal to," poznamenal Šumulikoski. Pokutový kop premenil slovenský futbalista Marek Bakoš, pre ktorého to bol jubilejný stý gól. 

Slovácko síce prišlo o sériu deviatich zápasov bez porážky, kapitán mal ale napriek tomu pre spoluhráčov slová chvály. "Chlapci sa snažili. Chceli sme si to s nimi rozdať na rovinu. Je vidieť, že sme sa od minulého roku posunuli. Výkon bol vyrovnaný, mali sme dve šance, ktoré sme nedali. Potom sme dostali gól, druhý polčas sme začali hrať, bola penalta a bolo po zápase," podotkol.

K rozpačitým výkonom Viktorie sa Šumulikoski príliš nechcel vyjadrovať. "O Plzeň mi nejde. Ide mi o našich chlapcov, darí sa nám. Hráme každý zápas, chceme držať loptu. Že sa nedarí Plzni, to je jej problém. Takí hráči majú zodpovednosť za seba," povedal.

Mala Plzeň za zákrok na Zemana kopať pokutový kop?

Hlasovalo: 377


Tagy: FC Viktoria Plzeň Martin Zeman 1. FC Slovácko Veliče Šumulikoski

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Gambrinus ligy
Zdroj:
ČTK
Foto:
fcviktoria.cz/Martin Skála; Video: isport.tv

DISKUSIA