Slovenky jednou nohou vo svetovej skupine: Rozhodnutie, ktoré poteší každého fanúšika

Daniela Hantuchová,  Kristína Kučová, kapitán Matej Lipták, Rebecca Šramková a Jana Čepelová
Daniela Hantuchová, Kristína Kučová, kapitán Matej Lipták, Rebecca Šramková a Jana Čepelová

BRATISLAVA - Víkendový bratislavský zápas Slovensko - Holandsko v play-off o svetovú skupinu Pohára federácie 2018 tenisových reprezentačných družstiev žien do značnej miery stratil náboj, a to z dôvodu, ktorý môže tešiť oba tímy. Medzinárodná tenisová federácia (ITF) totiž - premiérovo explicitne v súvislosti s touto súťažou - priznala, že súčasťou odporúčaní, ktoré ako balík komplexných reforiem Fed Cupu, ale aj Davisovho pohára tímov mužov jednomyseľne podporila Rada riaditeľov ITF na svojom marcovom zasadnutí v americkom Indian Wells, je aj zmena formátu PF počnúc sezónou 2018.

"Zahŕňa to zavedenie 16-člennej svetovej skupiny Pohára federácie vrátane konceptu turnaja Final Four vo vopred stanovenom dejisku. Všetky odporúčania budú predostreté na výročnom valnom zhromaždení ITF, pričom zmeny podliehajú hlasovaniu ako formálnemu zavŕšeniu procesu," podotkla ITF. Výročné valné zhromaždenie bude 1. - 4. augusta vo vietnamskom Hočiminovom Meste.

ITF 9. marca tlačovou správou práve po spomenutom zasadnutí Rady riaditeľov Medzinárodnej tenisovej federácie v Kalifornii oznámila, že stretnutia v rámci Davisovho pohára sa s maximálnou pravdepodobnosťou už budú hrať len na dva získané sety. Komuniké zjavne bolo reakciou na vtedy čerstvo medializované šumy o presne takomto opatrení, ale aj o skrátení daviscupových stretnutí z troch na dva dni.

"Rozhovory o implementovaní zápasov na dva získané sety do dvoch alebo doterajších troch dní pokračujú aj so zahrnutím iných relevantných subjektov," konkretizovala ITF. Pripomenula, že všetky zmeny predostrú ako odporúčania na schválenie na augustovom výročnom valnom zhromaždení. Neodzneli však podrobnosti o ďalších opatreniach najmä v súvislosti s Pohárom federácie.

ITF teraz uviedla, že "žreb Pohára federácie 2018 sa rovnako ako žreb Davisovho pohára 2018 uskutoční v stredu 20. septembra po tom, ako výročné valné zhromaždenie ITF potvrdí nový formát Fed Cupu".

Samozrejme, Slovenky si môžu vybojovať absolútnu istotu priamo na dvorci už počas najbližšieho víkendu proti Holanďankám na antuke pod zatiahnutou strechou Aegon arény NTC.


Tagy: Holandsko Slovensko ITF

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA