V KHL sa udiali poriadne zmeny: CSKA kúpilo najproduktívnejších hráčov súpera

Ilustračné foto
Ilustračné foto

BRATISLAVA - Trojica hokejových útočníkov Sibiru Novosibirsk Konstantin Okulov, Maxim Šalunov a Sergej Šumakov, bude v novej sezóne Kontinentálnej hokejovej ligy 2017/2018 obliekať dres CSKA Moskva. Opačným smerom putuje Alexander Šarov, Sibir navyše dostane finančné vyrovnanie. Podľa analytika KHL a skauta KHL pre Európu Aivisa Kalninša dostane klub sedem a pol milióna dolárov.

Okulov, Šalunov a Šumakov boli v uplynulej sezóne najproduktívnejšími hráčmi mužstva, spolu nazbierali 102 bodov. Šalunov a Šumakov po 37, Okulov pridal ďalších 28. Prvý máj bol dňom, keď mohli tímy v KHL začať oficiálne predstavovať svoje nové posily. CSKA okrem trojice útočníkov Novosibirska predstavila aj ďalšie dve posily, obrancu Kirila Vorobjova a útočníka Vadima Chlopotova.

V prvý deň predstavovania posíl nezaostal pozadu ani čerstvý držiteľ Gagarinovho pohára SKA Petrohrad. Ten si vymenil hráčov práve s CSKA Moskva. Získal práva na Nikitu Kučerova a Naila Jakupova, ktorí hrajú v NHL, okrem nich podpísal zmluvu aj s mladým 19-ročným útočníkom Danilom Kvartalnovom. Do Petrohradu okrem troch kmeňových hráčov CSKA zamieril aj Viktor Komarov, ktorý podpísal s víťazom Gagarinovho pohára dvojročnú zmluvu. V predchádzajúcich dvoch sezónach pôsobil v Lade Togliatti.


Tagy: SKA Petrohrad CSKA Moskva Sergej Šumakov Konstantin Okulov Maxim Šalunov

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka KHL
Zdroj:
TASR
Foto:
engmhl.khl.ru

DISKUSIA