Zigo a Matoušek nastúpia proti Lotyšom: Cíger z hry vynechal toto duo!

Zdeno Cíger počas zápasu A-skupiny Slovensko - Taliansko
Zdeno Cíger počas zápasu A-skupiny Slovensko - Taliansko

KOLÍN NAD RÝNOM - Bez Andreja Šťastného a Tomáša Hrnku nastúpi slovenská hokejová reprezentácia v nedeľňajšom večernom zápase na 81. majstrovstvách sveta v hokeji v Nemecku a Francúzsku proti výberu Lotyšska. Namiesto nich zaradil tréner Zdeno Cíger do zostavy Tomášov Matoušeka a Ziga.

V bránke bude Ján Laco a obranné dvojičky zostali bez zmien. Do prvého útoku sa posunul Jakub Suja k Vladimírovi Draveckému a Dávidovi Skokanovi, Michel Miklík bude hrať opäť s Máriom Bližňákom a Marcelom Haščákom, Libor Hudáček nastúpi s Andrejom Kudrnom a Lukášom Cingeľom. Spomenutí Zigo s Matoušekom budú hrať s Pavlom Skalickým.

Duel zverili rusko-fínskej rozhodcovskej dvojici Roman Gofman, Anssi Salonen. Na čiarach im budú pomáhať Rus Alexander Otmachov a Kanaďan Nathan Vanoosten. Slováci od 20.15 h nastúpia v bielych dresoch, Lotyši v tradičnej bordovej kombinácii.

Zostavy:

Lotyšsko: Merzlikins - Sotnieks, A. Kulda, Cibulskis, Galviňš, Freibergs, Balinskis, Jaks - Daugaviňš, Džeriňš, Roberts Bukarts - Indrašis, Sprukts, Rihards Bukarts - Skvorcovs, Girgensons, Keniňš - Meija, Blugers, Bičevskis - Pavlovs

Slovensko: J. Laco - Čajkovský, Sersen, P. Čerešňák, A. Jánošík, Gernát, J. Mikuš, P. Trška, Šedivý - Dravecký, Suja, D. Skokan - Miklík, Bližňák, Marcel Haščák - Kudrna, Cingeľ, L. Hudáček - Skalický, Zigo, Matoušek


Tagy: Slovensko Tomáš Hrnka Andrej Šťastný Zdeno Cíger Tomáš Matoušek Tomáš Zigo Majstrovstvá sveta v hokeji

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Michal Svítok

DISKUSIA