Vo Francúzsku sa udeľovali individuálne ocenenia: Najlepším hráčom sa stal uruguajský kanonier

Edison Cavani
Edison Cavani

PARÍŽ - Paríž Saint-Germain by už len súhrou mimoriadne priaznivých okolností mohol obhájiť titul francúzskeho futbalového majstra, ale zásluhou Edinsona Cavaniho sa môže pýšiť aspoň najlepším hráčom sezóny. S 35 gólmi najlepší strelec Ligue 1 v ročníki 2016/2017 ovládol hlavnú kategóriu v bilančnej ankete, v ďalších už boli úspešní zástupcovia AS Monako. Leonardo Jardim sa stal najlepším trénerom, Kylian Mbappé mladým hráčom a Danijel Subašič brankárom ročníka, z ktorého zostáva odohrať jedno kompletné kolo a pred ním stredajšiu dohrávku zápasu medzi Monakom a Saint-Étienne. Po nej už môžu "kniežatá" oslavovať zisk prvého titulu od roku 2000, na definitívu im stačí jeden bod.

Cavani profitoval z odchodu Zlatana Ibrahimoviča a presunu na post klasického stredného útočníka. Uruguajčan môže dokonca vyrovnať vlaňajších 38 gólov produktívneho Švéda, to by však v sobotu potreboval hetrik do siete Caen.

Jardim priviedol AS nie len na prah víťazstva v Ligue 1, ale senzačne aj do semifinále Ligy majstrov, finále Ligového pohára a semifinále Francúzskeho pohára. Jeho zverenci nastrieľali rovnako ako Parížania v minulom ročníku 102 ligových gólov, 153 vo všetkých súťažiach.

Osemnásťročný supertalent Mbappé sa zaradil medzi najžiadanejších hráčov na svete, od čias Michaela Owena je najmladší hráč s 15 sezónnymi gólmi v jednej z piatich najkvalitnejších európskych ligových súťaží na konte. Za najlepšieho francúzskeho hráča pôsobiaceho v zahraničí vyhlásili defenzívneho stredopoliara N'Gola Kantého z anglickej majstrovskej Chelsea.


Tagy: Paríž Saint-Germain Edison Cavani

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Ligue 1
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR, Facebook

DISKUSIA