VIDEO Rozprávkový triumf českej debutantky: Skalp bývalej svetovej jednotky a úder dňa!

Petra Krejsová dobieha na pohľad stratenú loptičkuPetra Krejsová dobieha na pohľad stratenú loptičku

HERTOGENBOSCH- Tenistka Petra Krejsová pri svojom debute v hlavnej súťaži turnaja WTA Tour porazila na tráve v Hertogenboschi 6:3, 7:5 bývalú svetovú jednotku Jelenu Jankovičovú. Dvadsaťšesťročnej Krejsova patrí v rebríčku 277. priečka, jej srbská súperka je aktuálne o 217 miest vyššie.

Krejsová uspela v Hertogenboschi v kvalifikácii a prvýkrát v kariére okúsila atmosféru hlavnej súťaže turnaja WTA. Čoskoro dvadsaťsedemročná tenistka doteraz hrala iba turnaje ITF a má na konte sedem titulov vo dvojhre a 24 vo štvorhre. Súčasné rebríčkové postavenie je jej maximom.

Často chybujúcu Jankovičovú porazila Krejsová za 81 minút. Po zisku prvej sady prehrávala v druhom sete 1:3, ale dokázala si vziať servis späť. V závere sa pri podaní súperky dostala Češka do vedenia 6:5 a v dvanástom geme premenila druhý mečbal, potom čo tridsaťdvaročná Jankovičová poslala bekhendový return do autu.

"Nikdy som nehrala v hlavnej súťaži turnaja WTA. O tejto chvíli som snívala od doby, čo som začala hrať tenis. Navyše som porazila bývalú svetovú jednotku. Nemala som od seba žiadne očakávania, možno mi pomohli dva zápasy v kvalifikácii," povedala po životnom úspechu Krejsová.

Cenný skalp nebol jediným úspechom. Jedna z výmen, ktorú ovládla česká tenistka, sa stala najkrajšou v danom hracom dni. Efektný úder pomedzi nohy zakončený víťazným prestrelením Jankovičovej na sieti si môžete vychutnať vo videu.

Viac o téme: Jelena Jankovičová Petra Krejsová
  • Zdroj: ČTK, športky