Fanúšikovia sa dočkali splneného sna súboja velikánov: Mayweather nastúpi proti McGregorovi

Conor McGregor a Floyd Mayweather
Conor McGregor a Floyd Mayweather

WASHINGTON - Bývalý majster sveta v boxe Američan Floyd Mayweather a šampión v zmiešaných bojových umeniach (MMA) Ír Conor McGregor sa stretnú 26. augusta v Las Vegas. Termín i dejisko dlhoočakávaného zápasu oznámili obaja aktéri na sociálnej sieti.

"Už je to oficiálne," napísal na Twitteri Mayweather a pridal link na video na Instagrame, ktoré propaguje zápas. Ako informovala agentúra dpa, bude to boxerský súboj podľa boxerských pravidiel. Finančné podrobnosti atraktívneho duelu nie sú známe, ale mali by lámať rekordy.

Mayweather se vráti do ringu takmer dva roky po konci profesionálnej kariéry, rozlúčil sa s ňou v septembri 2015 bez jedinej prehry po 49 zápasoch. Boxerský dôchodok sa rozhodol prerušiť práve kvôli McGregorovej výzve. Už skôr za súboj požadoval 100 miliónov dolárov a avizoval, že sa stretnú jedine v boxe. Podľa bookmakerov je jasným favoritom 40-ročný Mayweather.

"Vyzval on mňa. A keď ma vyzval, bude to podľa mojich pravidiel. Vždy box," uviedol ešte v marci nezdolaný Američan po tom, čo potvrdil, že proti najväčšej hviezde UFC nastúpi.

Dvadsaťosemročný McGregor ide s kožou na trh, profesionálne sa nikdy nevenoval boxu. Licenciu mu zabezpečila kalifornská komisia už v decembri. "Tento chlapík je schopný postaviť sa proti komukoľvek, kdekoľvek a kedykoľvek. Bude to dobrý súboj na dobrom mieste a v správnom čase," myslí si šéf UFC Dana White.


Tagy: Floyd Mayweather Conor McGregor

Zdroj:
SITA; TASR
Foto:
Youtube.com

DISKUSIA