VIDEO Kohút vkladá do Šatana obrovskú dôveru: Bude mať väčšiu moc ako ktokoľvek pred ním

Nový generálny manažér reprezentácie Miroslav Šatan
Nový generálny manažér reprezentácie Miroslav Šatan

BRATISLAVA - Ostatný viac ako mesiac priniesol v slovenskom hokeji poriadne turbulentné obdobie, ktoré by mohol trochu stabilizovať príchod nového generálneho manažéra slovenských reprezentácií Miroslava Šatana. Ten vo štvrtok podpísal zmluvu na rok s opciou a oficiálne v sobotu 1. júla nastúpi na svoj post.

Kohúta potešilo, že Šatan prijal jeho ponuku. Prezident zväzu už od svojho zvolenia hovoril, že na tento post chce práve jeho. "Bol by som veľmi rád, aby to nebolo chápané ako príchod nejakého spasiteľa, ale ako príchod človeka, ktorý prináša svoje skúsenosti z toho, čo zažil vo svojej hráčskej i krátkej manažérskej kariére vo svete," povedal.
      
"Skrýva sa v ňom veľmi veľa. V ére samostatného Slovenska odohral najviac zápasov a dal najviac gólov v reprezentácii. Je to človek, ktorý má čo povedať, z toho sme vychádzali. Boli sme v niekoľkomesačnom kontakte, bavili sme sa nielen o funkcii, ale aj o všetkých nových veciach, ktoré sme začali robiť od nášho nástupu. Hľadáme nové cesty, chceme dať hokej do stavu rozvoja. Chceme okolo Šatana vybudovať a prebudovať celé reprezentačné oddelenie. Preto bude mať aj iné kompetencie, ako boli nastavené doteraz," povedal generálny sekretár SZĽH Miroslav Valíček.

Dlhoročný slovenský reprezentant začal s hokejom v klube HC VTJ Topoľčany, za ktorý hrával juniorské súťaže. Neskôr obliekal dres Dukly Trenčín. V roku 1993 ho draftoval tím NHL Edmonton Oilers, v zámorskej profilige hrával aj za Buffalo Sabres, New York Islanders, Pittsburgh Penguins či Boston Bruins. V sezóne 2008/2009 získal v drese Pittsburghu Stanleyho pohár.

Je držiteľom štyroch medailí z MS - zlata z Göteborgu 2002, striebra z MS 2000 a 2012 i bronzu z MS 2003. Dlho viedol reprezentáciu ako kapitán. Dodnes je najlepší strelec v histórii reprezentácie SR, ale aj hráč s najvyšším počtom štartov. Je tiež trojnásobný hokejista roka na Slovensku a trojnásobný víťaz slovenskej extraligy. Zahral si aj v KHL, najskôr v drese Dinama Moskva, neskôr aj v Slovane Bratislava. Po ukončení hráčskej kariéry doviedol ako generálny manažér Tím Európy k strieborným medailám na Svetovom pohári 2016 v Toronte.


Tagy: Miroslav Šatan SZĽH Miroslav Valíček Slovenský zväz ľadového hokeja Martin Kohút

Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
TASR; Video: TASR

DISKUSIA