Sagan po ďalšej náročnej etape a strate žltého dresu: Rafal vydal zo seba maximum!

Peter Sagan prišiel v šiestej etape o žltý dresPeter Sagan prišiel v šiestej etape o žltý dres Zdroj: Tim de Waele/TDWSport.com

ZAKOPANÉ - Austrálčan Jack Haig z tímu ORICA-Scott sa stal víťazom predposlednej šiestej etapy na 74. ročníku cyklistických pretekov Okolo Poľska zaradených do kalendára World Tour. Štvrtková etapa so štartom vo Wieliczke a cieľom v Zakopanom mala horský charakter a merala 189 km. Petrovi Saganovi (Bora-Hansgrohe) náročná previerka v horskom teréne nesadla, približne 30 km pred cieľom "zvesil nohy" a prišiel o žltý dres lídra pretekov. Do cieľa prišiel s odstupom 15:50 min za víťazom na 64. mieste. Celkovo klesol na 39. priečku, keď nabral manko 14:45 min. Slovenský cyklista je naďalej na čele bodovacej súťaže.

"Bola to náročná etapa, ktorá nevyhovuje jazdcom ako som ja. Rafal sa ale snažil a vydal zo seba maximum. Je druhý v celkovej klasifikácii a 6 sekúnd nie je veľa. Zajtra urobíme všetko preto, aby sme mu pomohli vyhrať preteky Okolo Poľska," uviedol Peter Sagan na webe tímu Bora-Hansgrohe,

V piatok preteky Okolo Poľska vyvrcholia siedmou etapou s prívlastkom kráľovská so štartom aj cieľom v Tatranskej Bukovine. Na cyklistov čaká 132,5 km v štýle hore-dolu so šiestimi horskými prémiami I. kategórie.

Peter Sagan prišiel v Galéria fotiek (2) Zdroj: Tim de Waele/TDWSport.com

Peter Sagan bol dosiaľ najsledovanejšou persónou na Okolo Poľska. V sobotu zvíťazil v úvodnej etape v Krakove, v nedeľňajšom "nedokončenom" špurte v Katoviciach skončil ôsmy a prišiel o žltý dres lídra, ale v pondelok si to vynahradil. V záverečnom prudkom stúpaní v Szczyrku s vypätím všetkých síl došiel do cieľa ako druhý a prinavrátil si najcennejší dres prvého muža pelotónu. V utorok ho potvrdil tretím miestom v rýchlej šprintérskej koncovke v Zabrze a v stredu to navlas zopakoval v Rzeszówe. Vo štvrtok bol však náročný hornatý záver nad jeho sily.

Preteky Okolo Poľska sú pre dvojnásobného majstra sveta Petra Sagana prvými od skorého a kontroverzného vylúčenia z Tour de France. Na poľských cestách bol Sagan ešte v úvode svojej profikariéry v roku 2011 celkovým víťazom.

Viac o téme: Peter Sagan Rafal Majka Okolo Poľska 2017 Jack Haig
  • Zdroj: SITA, TASR, športky