VIDEO Kristoff sa výborne naladil na majstrovstvá sveta: Vivianiho som v špurte nezavrel

Alexander Kristoff v drese majstra Európy
Alexander Kristoff v drese majstra Európy

HERNING - Nórsky cyklista Alexander Kristoff sa stal v dánskom Herningu majstrom Európy v kategórii Elite muži. Na 240 km dlhej trati sa 30-ročný kmeňový jazdec Kaťuše presadil v nervóznom špurte pred Talianom Eliom Vivianim, bronz si vybojoval holandský pretekár Moreno Hofland. Spomedzi sexteta slovenských reprezentantov dosiahol najlepšie umiestnenie Michael Kolář, ktorý obsadil 10. priečku.

Pelotón absolvoval celkovo dvanásť 20-kilometrových okruhov v Herningu. Trať neobsahovala žiadne úskalia a relevantné stúpania, záver bol šitý na mieru pre špurtérov. V úvode sa "utrhla" trojica jazdcov, pelotón však ich náskok zlikvidoval. V ďalšom priebehu etapy dostal Erik Baška defekt a Kolář spadol po kontakte s francúzskym reprezentantom, obaja však pokračovali. Zato Filip Taragel a Marek Čanecký svoje úsilie vzdali. V nervóznom špurte sa presadil Kristoff, hoci Viviani sa na neho v cieli hneval, že ho vytlačil k bariére.

Kristoff nahradil na kontinentálnom tróne slovenského reprezentanta Petra Sagana, ktorý v Herningu neštartoval. "Z víťazstva mám obrovskú radosť. Prišiel som na tento šampionát s cieľom zabojovať o medailu, je skvelé, že sa mi podarilo vybojovať zlato. Čo sa týka záverečného špurtu, nemyslím si, že som Vivianiho zavrel. Nebola to moja chyba. Verím, že mi toto víťazstvo dodá chuť a motiváciu pred majstrovstvami sveta, ktoré sa konajú doma v Nórsku," uviedol Kristoff.


Tagy: Alexander Kristoff

Zdroj:
TASR
Foto:
Twitter

DISKUSIA