VIDEO Rusnák prispel k vysokej výhre asistenciou: Real nedal Coloradu žiadnu šancu

Albert Rusnák prispel k hladkej výhre
Albert Rusnák prispel k hladkej výhre

SALT LAKE CITY - Slovenský futbalový reprezentant Albert Rusnák ml. sa asistenciou pri otváracom góle v 41. min podieľal na sobotňajšom vysokom domácom triumfe Realu Salt Lake 4:1 nad tímom Colorado Rapids v severoamerickej súťaži Major League Soccer (MLS).

Dvadsaťtriročný rodák z českého Vyškova, v minulosti hráč Oldhamu, Birminghamu, Cambuuru a Groningenu, figuruje s 11 efektívnymi prihrávkami na štvrtej priečke v ligovom poradí asistentov.

Odchovanec Akadémie Manchestru City Rusnák odohral celé stretnutie, v ktorom hostia v 82. min, keď už na trávniku chýbal obom tímom jeden vylúčený hráč, znížili na 1:2, ale napokon pred 18 855 divákmi na Rio Tinto Stadium dvakrát inkasovali v nadstavenom čase.

Real Salt Lake sa nachádza na 7. priečke v 11-člennej tabuľke Západnej konferencie, po 28 vystúpeniach má bilanciu 10-5-13 pri skóre 40:48. Do play-off sa dostane prvých šesť klubov, pričom ten Rusnákov zaostáva za priebežne šiestym FC Dallas iba o bod, absolvoval však o tri stretnutia viac. Colorado je na poslednom 11. mieste v rámci príslušnej konferencie.


Tagy: Albert Rusnák ml. Colorado Rapids Real Salt Lake

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA; Video: Twitter Real Salt Lake‏

DISKUSIA