Jágr by nemusel pokračovať iba ako hráč: V pozícii trénera rozdával dôležité rady

Jaromír Jágr
Jaromír Jágr

BRATISLAVA - Česká hrajúca hokejová legenda Jaromír Jágr stále nevie, kde bude v nasledujúcej sezóne pôsobiť. O najproduktívnejšieho Európana v histórii NHL nie je v prestížnej profilige záujem. Zámorské média však priniesli špekulácie o tom, že by o 45-ročného rodáka z Kladna mohli mať interes v Calgary Flames. Tím z kanadskej provincie Alberta vedie tréner Glen Gulutzan, ktorý Jágra koučoval v Dallase počas sezóny 2012/2013.

Jágr, ktorý počas kariéry v najslávnejšej klubovej súťaži sveta odohral vrátane play-off 1919 zápasov a nazbieral v nich 2115 bodov, zahnal myšlienky o svojej budúcnosti pri predstavení športového komplexu pre mládež v českom meste Slaný. Dvojnásobný držiteľ Stanleyho pohára s Pittsburghom Penguins (1990/1991 a 1991/1992) si na ľade aj vyskúšal pozíciu trénera.

Nadšeným potenciálnym hviezdam rozdával dôležité rady. Na rolu kouča sa však ešte necíti. "Uvidíme. Zatiaľ nepredbiehajme. Nechcem skákať z jednotky na päťku. Takže zostaňme pri hokeji. Opakujem, že chcem stále ďalej hrať. Hráčsku kariéru by som ešte nerád ukončil," vyjadril sa pre portál hokej.cz 12-násobný držiteľ Zlatej hokejky pre najlepšieho českého hokejistu.


Tagy: Jaromír Jágr

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
rytirikladno.cz/Adam Soukup

DISKUSIA