Slovenskí fanúšikovia môžu jasať: Dvojnásobná vicemajsterka Európy ohlásila návrat!

Martina Hrašnová
Martina Hrašnová

BANSKÁ BYSTRICA - Dvojnásobná kladivárska vicemajsterka Európy Martina Hrašnová, ktorá po júlových majstrovstvách Slovenska v atletike predčasne ukončila sezónu, pokračuje v kariére a chce sa pripraviť na budúcoročné ME v Berlíne. Uviedla to v obsiahlom rozhovore pre internetovú stránku Slovenského atletického zväzu (SAZ).

"V tom, že pokračujem, mám jasno. Počas pauzy som zistila, že pohyb, tréningy, atmosféra vrcholných podujatí, jednoducho atletika, mi chýba. Idem ďalej a ak by som sa na ME 2018 v Berlíne dostala do finále, budem veľmi spokojná,“ uviedla 34-ročná Hrašnová.

V tomto roku prvý raz po desiatich rokoch pre zdravotné problémy a manko v príprave neprekonala 70-metrovú hranicu, no verí, že ešte stále môže hádzať ďaleko. "Myslím si, že 73 metrov by mohlo byť v mojich silách. Taký výkon by zrejme znamenal aj solídne umiestenie na veľkých podujatiach. Limit na ME 2018 v Berlíne je 69,00 m, ale myslím si, že je to málo na to, aby som bola s takým výkonom spokojná,“ zdôraznila kladivárka banskobystrickej Dukly, ktorú bude naďalej pripravovať Rudolf Lukáč a v prípade potreby bude techniku konzultovať s Jiřím Koukalom st.

Martina Hrašnová neľutuje, že sezónu ukončila predčasne a vzdala boj o miestenku na MS v Londýne. "Vzhľadom na to, v akej som bola forme, prípadná účasť na svetovom šampionáte by pre mňa znamenala pravdepodobne ďalšie sklamanie, čomu som sa takto, našťastie, vyhla,“ vravela pre web SAZ bronzová z MS 2009 v Berlíne. „Myslím si, že letný oddych prospel aj môjmu operovanému ľavému kolenu, pre ktoré som sa nestihla adekvátne pripraviť na sezónu. Je už v poriadku a verím, že keď budem zdravotne fit, môžem dosiahnuť nejaký solídny výsledok.“

Hrašnová priznala, že má trochu obavy, aby nedopadla ako kladivársky exmajster Európy Libor Charfreitag, ktorý sa sužovaný zdravotnými problémami šesť rokov snažil dostať znova na vrchol, no už sa mu to nikdy nepodarilo. „Pravdu povediac, aj ja mám trochu také obavy. Nerada by som končila kariéru tak, že by mi atletika neprinášala radosť. Olympiáda v Tokiu 2020 ma láka, ale keby som mala robiť atletiku už len nasilu, to rozhodne nie. Rok po roku budem pokračovanie kariéry vždy prehodnocovať. Ak mi to zo zdravotných dôvodov už nepôjde, zrejme to potom už vzdám,“ skonštatovala slovenská Atlétka roka 2009.


Tagy: Martina Hrašnová

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Dano Veselský

DISKUSIA