Tréner Neapola podporil Hamšíka: Pre mňa je Marek kľúčový a nenahraditeľný hráč!

Marek Hamšík
Marek Hamšík

DONECK - V stredu sa vo futbalovej Lige majstrov dostane k slovu taliansky SSC Neapol a v jeho tíme aj Marek Hamšík - jediný slovenský zástupca v rozbiehajúcej sa skupinovej fáze tejto najprestížnejšej európskej klubovej súťaže. Pred zápasom v ukrajinskom Charkove proti Šachtaru Doneck tréner Nepolčanov Maurizio Sarri venoval záver tlačovej konferencie práve svojmu kapitánovi zo Slovenska, ktorého označil za nenahraditeľného hráča. Zároveň vysvetlil, prečo ho v ostatných zápasoch zvykne striedať už približne po hodine hry.

"Pre mňa je Marek kľúčový a nenahraditeľný hráč, lebo on ako jediný dokáže hrať medzi líniami. Keďže ho potrebujem v každom zápase, jeho striedanie je jediný spôsob ako ho šetriť. Aj keď niekedy nehrá excelentne, má moju maximálnu podporu. A viem, že mi to vráti na 120 percent," povedal Sarri, jeho reakciu priniesol aj web https://www.marek-hamsik.sk.

Neapol má po troch kolách Serie na konte plný počet 9 bodov, ale podľa trénera Sarriho ho v stredu v Charkove čaká ťažká práca. "Šachtar má silu aj kvalitu, jeho hráči majú určite na to, aby nám spôsobili ťažkosti. Máme pred sebou sezónu veľkých výziev a prvá z nich nás čaká už na Ukrajine. Musíme preukázať správnu mentalitu, keď chceme uspieť," povedal Sarri.

Okrem súboja Šachtar Doneck - SSC Neapol ponúka F-skupina LM v stredu aj meranie síl Feyenoord Rotterdam - Manchester City.


Tagy: Marek Hamšík SSC Neapol

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA