Ján Kozák sa vráti na lavičku Košíc: Fanúšikovia si zaspomínajú na skvelé časy!

Tréner Ján Kozák
Tréner Ján Kozák

BRATISLAVA - Na skvelé časy košického futbalu si fanúšikovia budú môcť zaspomínať vo štvrtok 14. septembra na štadióne Lokomotívy v Čermeli, kde sa uskutoční akcia pod názvom "Večer majstrov". Prijali naň pozvanie mnohé bývalé aj súčasné osobnosti slovenského futbalu. Hlavným bodom programu je zápas 1. FC Košice v zostave s bývalými hráčmi majstrovského tímu zo sezóny 1996/1997 proti Internacionálom Lokomotívy Košice. Stretnutie sa začne o 16.30 h. Nemal by na ňom chýbať ani reprezentačný tréner Slovenska, ktorý by mal v spomenutom zápase svoj bývalý tím aj koučovať. “Samozrejme, že tam prídem. S niektorým mojimi bývalými zverencami z 1. FC Košice sa dodnes stretávam, ale s mnohými som už roky nebol a aj preto sa veľmi teším na túto peknú akciu,” povedal Ján Kozák pre portál Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

Mužstvu 1. FC Košice pod vedením trénera Jána Kozáka sa ako prvému slovenskému tímu podarilo prebojovať do hlavnej fázy Ligy majstrov (1997/1998). “Vtedy sa v Košiciach zišla naozaj kvalitná partia. Treba spomenúť aj rodinu Rezešovcov. Práve vďaka i jej podpore sa nám podarilo získať nielen titul, ale postúpiť aj do spomenutej skupinovej fázy Ligy majstrov,” spomína 63-ročný kouč, ktorému pri názve 1. FC Košice vždy napadne jedna myšlienka. “Spomienky na toto obdobie sú fantastické. Škoda, že to nepokračovalo ďalej. Klub 1.FC Košice už vtedy myslel dvadsať rokov dopredu. Bol ochotný zaplatiť hráčov, s ktorými sme boli schopní konkurovať kvalitným tímom v Európe,” podotkol súčasný reprezentačný kormidelník.

Sprievodný program ponúkne fanúšikom autogramiádu bývalých majstrov Slovenska, ale aj fotostenu s majstrovským pohárom, pri ktorom sa záujemcovia môžu zvečniť na pamiatku. “Ďalším bodom programu bude odovzdanie tréningových dresov trinástim mládežníckym klubom z Košíc v rámci projektu "Spájame futbal v Košiciach". Zmyslom celej akcie totiž nie je iba nostalgická spomienka na dávne úspechy, ale snaha ukázať mládeži vzory a dať jej impulz k budúcim úspechom košického futbalu," informuje organizátor podujatia, občianske združenie Šport do Košíc.

V metropole východu SR momentálne nemajú veľmi veľa radosti z futbalu. Ako je známe, VSS Košice sa pred začiatkom tejto sezóny odhlásili aj z druhej najvyššej súťaže a klub v podstate zanikol. “Už som zažil obdobie, keď boli Košice bez ligy. Podľa mňa je len otázka času, kedy sa nájdu ľudia, ktorí prinavrátia tomuto športovému mestu najvyššie futbalové súťaže. Košice tam jednoznačne patria," dodal Ján Kozák.

Informácie pochádzajú z webu SFZ.


Tagy: Ján Kozák 1. FC Košice

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA