Rekord, ktorý mu nezávidí nik: Nemecký pilot prepíše históriu efjednotky!

Nico HülkenbergNico Hülkenberg Zdroj: SITA

SINGAPUR - Nemecký pilot Nico Hülkenberg berie s humorom blížiaci sa nelichotivý zápis do histórie F1. 30-ročný jazdec sa už v 128 podujatiach Grand Pric márne snažil o umiestnenie na stupňoch víťazov a v nedeľňajšej Veľkej cene Singapuru sa môže stať jazdcom s najviac štartmi bez pódiového výsledku.

Zatiaľ sa Hülkenberg o vedenie v čiernej štatistike delí s Adrianom Sutilom, ktorý ukončil kariéru v roku 2014. "Dlho som čakal a musel som naozaj veľa drieť, aby som tento Sutilov titul dobehol a získal rekord," povedal Hülkenberg v Singapure. "Sutilova éra sa chýli ku koncu, Hülkenbergova éra začne cez víkend," dodal. 

Hülkenberg vstúpil do kolotoča F1 v roku 2010 vo farbách Williamsu potom, čo ovládol sériu GP2. V roku 2015 slávil víťazstvo aj pri odbočke k legendárnym pretekom 24 hodin Le Mans, v efjednotke ale stále vychádza naprázdno. "Žiadne výsledky a stále som tam," zavtipkoval pilot, ktorý v F1 vystriedal po Williamse ešte tímy Force India (2012, 2014-2016) a Sauber (2013). 

K stupňom víťazov sa Hülkenberg priblížil na dosah len trikrát, štvrté miesto obsadil v rokoch 2012 a 2016 v Belgicku a v roku 2013 v Kóreii. Pred Singapurom vraj počíta pri najlepšom so siedmym miestom za monopostami Mercedesu, Ferrari a Red Bullu. Do jeho štatistík tak zrejme pribudne už 129. štart bez umiestnenia v TOP 3. 

Viac o téme: Renault Nico Hülkenberg
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: ČTK. športky

Súvisiace články