Slovan na záver tripu s víťazstvom: Hlasy po vydretom triumfe v Chabarovsku

Slovan "vydrel" víťazstvo v Chabarovsku
Slovan "vydrel" víťazstvo v Chabarovsku

CHABAROVSK - Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v piatkovom zápase KHL na ľade Amuru Chabarovsk 3:2. Zverenci trénera Miloša Říhu pretrhli šnúru piatich prehier za sebou a v tabuľke Západnej konferencie sa posunuli so ziskom dvanástich bodov na 10. miesto.

Hlasy po zápase (zdroj hc.slovan):

Miloš Říha, tréner Slovana: "Konečne sme na dlhom tripe zvíťazili. Už minulé zápasy neboli zlé, no nedotiahli sme ich do konca. Po kolektívnom výkone celého mužstva sme si vyhrať zaslúžili."

Jakub Štěpánek, brankár Slovana: "Posledný zápas na tripe je vždy ťažký. Na začiatku sme hrali dve oslabenia za sebou, ale našťastie to domáci nehrali až tak dobre. Prvú tretinu sme prehrali nešťastným gólom, ale v druhej sme sa zdvihli. Dali sme góly a domáci znervózneli. Chceli sme to udržať v závere, našťastie sme inkasovali iba raz. Práce som mal dosť, ale som rád, že som pomohol tímu. Od toho tam som. Som rád, že sme zvíťazili, pretože odchádzať z tripu s bodom by bolo veľmi smutné."

Michal Řepík, útočník Slovana: "Celkovo sme zápas odbojovali, v prvej tretine nás však domáci pritlačili. Potom sme sa začali viac dostávať do ich tretiny, hrali sme viac s pukom na hokejkách. V tretej tretine sme sa snažili byť aktívni, ale zároveň sme chceli držať výsledok. Moja spolupráca s Lukášom Kašparom bola fajn, ale musíme to vyladiť. Dostávali sme sa do šancí, nebolo to stopercentné, ale základ by bol. Musíme sa snažiť, aby sme viac gólov dávali, ako dostávali."

Marek Viedenský, útočník Slovana: "Konečne sme vyhrali. Musíme poďakovať Kubovi, že nás podržal. To bol základ. Konečne som udržal puk a potom som hľadal voľného spoluhráča. Tomáš to nastrelil pred bránku a Andrej to pekne tečoval."


Tagy: Miloš Říha Amur Chabarovsk HC Slovan Bratislava

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka KHL
Zdroj:
TASR
Foto:
hcslovan.sk

DISKUSIA