Prvý deň Laver Cupu pre tím Európy: Nadalom s Berdychom prehrali v dramatickom súboji

Rafael Nadal a Tomáš Berdych
Rafael Nadal a Tomáš Berdych

PRAHA - Tím Európy vedie po piatkovom prvom dni na premiérovom ročníku tenisového Laver Cupu v Prahe nad výberom sveta 3:1.

O prvý bod favoritov sa postaral Chorvát Marin Čilič, ktorý zvíťazil nad Američanom Francesom Tiafoem po dvoch tajbrejkoch 7:6 (3), 7:6 (0). Vedenie zvýšil Rakúšan Dominic Thiem, ktorý otočil dramatický duel s Johnom Isnerom a zdolal ho 6:7 (15), 7:6 (2), 10:7 v rozhodujúcom supertajbrejku. Tretí bod pre Európu pridal v zápase mladých nádejí Alexander Zverev, Nemec v ďalšom napínavom súboji uspel nad Kanaďanom Denisom Shapovalovom po dvoch tajbrejkoch 7:6 (3), 7:6 (5).


Ťahákom prvého dňa hviezdami nabitého podujatia bola štvorhra, v ktorej domáci Tomáš Berdych spoločne so Španielom Rafaelom Nadalom nastúpili proti austrálsko-americkému páru Nick Kyrgios, Jack Sock. V dramatickom súboji sa napokon z výhry v troch setoch tešili hráči výberu sveta, ktorí tak pre ich tím získali prvý bod po výhre 6:3, 6:7 a 10:7.

Kapitán tímu Európy je Švéd Björn Borg, výber sveta vedie Američan John McEnroe. Zápasy v piatok sa počítali za jeden bod, v sobotu za dva, v nedeľu za tri. K celkovému prvenstvu na Laver Cupe je potrebné získať trinásť bodov, za stavu 12:12 by sa hrala rozhodujúca štvorhra.

Dvojhry:
Alexander Zverev (Nem.) - Denis Shapovalov (Kan.) 7:6 (3), 7:6 (5)
Dominic Thiem (Rak.) - John Isner (USA) 6:7 (15), 7:6 (2), 10:7 (zápasový tajbrejk)
Marin Čilič (Chor.) - Frances Tiafoe (USA) 7:6 (3), 7:6 (0)


Štvorhra:
Tomáš Berdych, Rafael Nadal (ČR/Šp.) - Nick Kyrgios, Jack Sock (Aus./USA) 3:6, 7:6 (7), 7:10 (zápasový tajbrejk)

Stav súboja Európa - zvyšok sveta je 3:1.


Tagy: Laver Cup

Zdroj:
TASR, SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA