VIDEO Prekrásne chvíle: Korunovácia kráľa Sagana a slovenská hymna plnými dúškami!

Peter Sagan (v strede) s Alexandrom Kristoffom (vľavo) a bronzovým Michaleom Matthewsom (vpravo). Peter Sagan (v strede) s Alexandrom Kristoffom (vľavo) a bronzovým Michaleom Matthewsom (vpravo). Zdroj: TASR

BERGEN - Peter Sagan urobil Slovensku opäť fantastickú reklamu. Ešte hlbšími písmenami sa zapísal do národnej a svetovej športovej histórie a Slováci môžu byť naňho právom hrdí. Nečudo, že hymnu spievali absolútne naplno a z plného hrdla.

Slovenský reprezentant Peter Sagan sa stal v nórskom Bergene po tretí raz majstrom sveta a zabezpečil si tým miesto v cyklistickej histórii. Sagan triumfoval v pretekoch s hromadným štartom na 267,5 km a tretíkrat po sebe sa stal svetovým šampiónom.

Stal sa historicky piatym cyklistom s troma titulmi, ale prvým, ktorý ich získal tri roky po sebe v neprerušenej sérii. Saganov víťazný hetrik sa skladá z triumfov v Richmonde 2015, Dauhe 2016 a aktuálneho v Bergene 2017.

Triumfoval pred dvojicou Alexander Kristoff a Michael Matthews, ktorým zostali len oči pre plač. Sagana oslavujú médiá, osobnosti svetovej cyklistiky či slovenské športové hviezdy. Vychutnajte si korunováciu staronového a trojnásobného svetového šampióna v cyklistike a slovenskú národnú hymnu priamo v Bergene.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 6
Viac o téme: Peter Sagan
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR; VIDEO: Youtube Dvojka
  • Zdroj: športky

Súvisiace články