VIDEO Bosna zabojovala za Slovákov: Prehra Estónska sokolom vysnívanú baráž nepriniesla

Edin Džeko v prvom vzájomnom kvalifikačnom súboji Estónska s Bosnou a Hercegovinou
Edin Džeko v prvom vzájomnom kvalifikačnom súboji Estónska s Bosnou a Hercegovinou

TALLINN - Futbalové majstrovstvá sveta 2018 v Rusku budú definitívne bez účasti slovenskej reprezentácie. Definitívu dali utorkové výsledky v H-skupine v rámci záverečného 10. kola európskej časti kvalifikácie.

Prvou podmienkou pre zachovanie nádeje Slovákov na účasť v novembrovej baráži bolo víťazstvo Bosny a Hercegoviny v Estónsku. Bosniaci sa v 48. min ujali vedenia, štvrťhodinu pred koncom však domáci zmazali manko. O triumfe hostí 2:1 rozhodol v 84. min svojím druhým zásahom v dueli Izet Hajrovič.

Druhé dôležité stretnutie však nedopadlo podľa slovenských predstáv: Gibraltár na pôde Grécka nebodoval. Po prvom polčase prehrávali hostia o gól (0:1), napokon podľahli 0:4. Druhé miesto v H-skupine patrí Grékom, do tabuľky tímov z druhých priečok si preniesli 13 bodov, teda o bod viac než Slováci, ktorí boli súčasťou F-skupiny. V tabuľke "druhých" obsadili Slováci poslednú 9. priečku (majú 12 bodov a skóre 11:6) a ako jediní z tohto poradia neprenikli do baráže. Ak by Grécko v utorok nezvíťazilo, 2. miesto v "háčku" by patrilo Bosne a tá by v tabuľke "druhých" mala 11 bodov, čo by zverencov Jána Kozáka posunulo do baráže.

Žreb európskej baráže sa uskutoční v utorok 17. októbra vo švajčiarskom Zürichu. Prvé zápasy sú na programe 9. až 11. novembra, odvety sa odohrajú od 12. do 14. novembra. Nasadené a nenasadené mužstvá v baráži určí októbrový rebríček Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA). Ten vyjde deň pred žrebom, v pondelok 16. októbra.

Okrem Ruska ako organizátora s automatickou účasťou budú o rok na šampionáte určite hrať aj Brazília, Mexiko, Kostarika, Irán, Japonsko, Kórejská republika, Saudská Arábia, Nigéria a Egypt.

Estónsko - Bosna a Hercegovina 1:2 (0:0)
Góly: 75. Antonov - 48. a 84. Hajrovič, rozhodoval Bezborodov (Rus.)

Podrobný priebeh zápasu:


Tagy: Bosna a Hercegovina Estónsko

Zdroj:
športky, SITA, TASR
Foto:
asroma.com; Video: Playwire

DISKUSIA