Sagan mu venoval triumf majstra sveta: Nový dôvod, prečo zomrel jeho kamarát!

Michele Scarponi tragicky zahynul po zrážke s kamiónom
Michele Scarponi tragicky zahynul po zrážke s kamiónom

BRATISLAVA - V apríli tohto roku odišiel na večnosť taliansky cyklista Michele Scarponi, člen tímu Astana a víťaz pretekov Giro d'Italia 2011. Osudnou sa mu stala zrážka s vozidlom na križovatke počas ranného tréningu neďaleko jeho domova vo Filottrane. Avšak na povrch vyšli nové fakty o príčine jeho tragickej smrti.

"Vôbec som ho nevidel," povedal v tom čase 57-ročný šofér, ktorý tvrdil, že ho oslepilo ranné slnko. Polícia však naďalej vyšetruje tragickú smrť Scarponiho, ktorý zanechal po sebe manželku a dve deti. Zaujimavú informáciu však priniesol web Tutto Bici. Šofér údajne zmenil svoje prvotné vyjadrenie a pripustil, že pozeral video na smartfóne. 

Scarponi bol aj dobrým kamarátom Petra Sagana. Ten venoval svoj tretí triumf z majstrovstiev sveta práve nebohému talianskemu cyklistovi. Deň po šampionáte by oslávil 38. narodeniny. "Bola to výnimočná persóna a to nielen vo svete cyklistiky. Stále mal úsmev na tvári a rozdával pozitívnu energiu. Na tréningových kempoch sme zažili spolu veľa zábavy. Jeho smrť ma veľmi zarmútila," úprimne povedal žilinský rodák.

 

Tagy: Peter Sagan Michele Scarponi

Zdroj:
SITA, TASR, športky
Foto:
Profimedia

DISKUSIA