Nič horšie sa jej ani stať nemohlo: Doráňaná Rybáriková proti bývalej svetovej jednotke

Maria Šarapovová
Maria Šarapovová

MOSKVA - Domáca tenistka s minulosťou jednotky svetového rebríčka Maria Šarapovová bude najskôr v utorok súperkou Slovenky Magdalény Rybárikovej nasadenej ako ôsmej v 1. kole hlavnej súťaže dvojhry na turnaji WTA Premier VTB Kremlin Cup v Moskve (dotácia 790 208 USD, tvrdý povrch v hale). Držiteľka kariérneho Grand Slamu Šarapovová štartuje na základe voľnej karty. Minulý týždeň získala titul v čínskom Tchien-Ťine, zatiaľ čo Rybáriková čerstvo je finalistkou z rakúskeho Linzu.

Dvadsaťdeväťročná piešťanská rodáčka Rybáriková, k 16. októbru rekordne 26. v singlovom renkingu, v bilancii proti tridsiatničke Šarapovovej (57.) zaostáva 0:1. Pokúsi sa jej odplatiť prehru 1:6, 6:4, 2:6, ktorú inkasovala predvlani vo štvrťfinále na "harde" v mexickom Acapulcu. Postupujúca bude v osemfinále v ruskej metropole čeliť úspešnej z duelu Jekaterina Makarovová (Rus.) - Alizé Cornetová (Fr.).

Zverenkyňa Petra Hubera Rybáriková vzhľadom na zdravotné ťažkosti v nedeľu nevylúčila absenciu v Moskve. Bojuje o prienik nad čiaru tzv. malých MS pod názvom WTA Elite Trophy v čínskom Ču-chaji s právom účasti pre hráčky na 9. - 19. mieste v Porsche Race 2017 plus jednu držiteľku voľnej karty. Podujatie sa bude konať 30. októbra - 5. novembra. Rybáriková momentálne figuruje na 21. pozícii v Race, za 19. Austrálčankou Ashleigh Bartyovou zaostáva o 79 bodov.

Jednotkou podujatia v Moskve je Francúzka Kristina Mladenovicová, dvojkou Američanka CoCo Vandeweghová, trojkou hostiteľka Jelena Vesninová a štvorkou Lotyška Anastasija Sevastovová, všetky majú voľný žreb na 1. kolo.


Tagy: Maria Šarapovová Magdaléna Rybáriková

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA