VIDEO Divoký šláger v Londýne skončil remízou, šokujúce zakopnutie Atlética

David Luiz David Luiz Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Futbalisti azerbajdžanského šampióna FK Karabach remizovali so španielskym Atléticom Madrid 0:0 v stredajšom domácom stretnutí C-skupiny v rámci 3. kola hlavnej fázy Ligy majstrov. Pre Karabach je to historicky prvý získaný bod v skupinovej fáze LM.

Atlético nedokázalo využiť početnú výhodu, keď domáci hrali od 75. min bez vylúčeného juhoafrického útočníka Dina Ndlovu. Španielsky klub zostáva v tabuľke na treťom mieste, má dva body a postup do jarnej vyraďovacej časti sa mu vzďaľuje.

Futbalisti AS Rím vybojovali v šlágri stredajšieho programu bod za remízu 3:3 na štadióne FC Chelsea. Hostia pritom prehrávali o dva góly, dokázali vyrovnať a chvíľu dokonca viedli. Chelsea je na čele tabuľky C-skupiny so ziskom siedmich bodov, AS na druhom mieste má o dva menej.

David Luiz otvoril skóre umiestnenou strelou, hosťujúci kapitán Radja Nainggolan mal veľkú príležitosť na vyrovnanie po polhodine hry. Neprekonal však Thibauta Courtoisa a úradujúci anglický šampión zdvojnásobil svoj náskok zásluhou jedného z protiútokov. Lopta sa dostala k Edenovi Hazardovi, ktorý nezaváhal. Rimanom sa podarilo znížiť v závere prvého polčasu po individuálnom prieniku a tečovanej strele Aleksandra Kolarova, po prestávke otočili vývoj vo svoj prospech. Edin Džeko skóroval dva razy, najmä jeho prvý zásah volejom potešil oči fanúšikov. O góly v sieti "modrých" sa postarali bývalí hráči Manchestru City. Takisto Chelsea našla dvojgólového hrdinu, Hazard stanovil výsledok hlavičkou v 75. minúte.

Konečný výsledok stredajšieho stretnutia 3. kola hlavnej fázy futbalovej Ligy majstrov 2017/2018:

C-skupina:

FC Chelsea (Angl.) - AS Rím (Tal.) 3:3 (2:1)
Góly: 37. a 75. E. Hazard, 11. David Luiz - 64. a 70. Džeko, 40. A. Kolarov, rozhodoval: Skomina (Slovin.)
Zostavy:
Chelsea: Courtois - Azpilicueta, Christensen, G. Cahill - Zappacosta (77. Rüdiger), Fábregas, David Luiz (57. Pedro), Bakayoko, M. Alonso - Morata, E. Hazard (80. Willian)
AS Rím: Alisson - Bruno Peres, Fazio, Juan Jesus, A. Kolarov - Gonalons, Nainggolan, Strootman (83. Florenzi) - Gerson (74. L. Pellegrini), Džeko, Perotti (88. El Shaarawy)

FK Karabach (Azer.) - Atlético Madrid (Šp.) 0:0
ČK: 75. Ndlovu (Karabach) po 2. ŽK, rozhodoval: Buquet (Fr.)
Zostavy:
Karabach: Šehič - Medvedev (71. Rzežniczak), B. Gusejnov, Sadygov, Agolli - Richard Almeida, Garajev - Pedro Henrique (69. Guerrier), Míchel (85. T. Elyounoussi), Madatov - Ndlovu
Atlético Madrid: Oblak - Vrsaljko, Godín, José María Gimenéz, Filipe Luís - Gaitán (64. Thomas Partey), Ňíguez, Gabi, Carrasco (72. Ángel Correa) - Griezmann, Gameiro (72. Fernando Torres)

Viac o téme: Atlético Madrid FC Chelsea AS Rím FK Karabach