Veľké zmeny v slovenskom reprezentačnom hokeji: Javorčík končí, toto je nástupca

Viliam ČachoViliam Čacho Zdroj: TASR - Michal Svítok

BRATISLAVA - Výkonný výbor Slovenského zväzu ľadového hokeja schválil v stredu hneď niekoľko zmien v realizačných tímoch mládežníckych výberov. Najdôležitejšou je zmena v tíme do 18 rokov, po odchode trénera Norberta Javorčíka a manažéra Miroslava Laža k tímu prichádza doterajší kouč šestnástky Viliam Čacho.

Jeho asistentmi budú Richard Kapuš s Róbertom Rehákom, brankárov bude mať na starosti Marko Milý a manažérom bude Imrich Antal. Čacha pri tíme SR "16" nahradil Milan Sitár, pomáhať mu budú Michal Hudec a Marek Žila, trénerom brankárov bude Roman Mega a manažérom Vladislav Baláž. Zmena nastala aj v reprezentačnom výbere do 17 rokov, trénerovi Jánovi Lipianskemu budú pomáhať Roman Sýkora a Marcel Šimurda.

VV SZĽH v stredu podporil projekty pracovných skupín. Jedným z nich je stratégia pomoci a rozvoja regionálnej štruktúry, súčasťou ktorej je aj vznik komunitných centier, ktoré budú riešiť potreby klubov na regionálnej úrovni. "Druhá skupina pripravuje pomoc v oblasti vzdelávania ľudí z hokejového prostredia, počnúc hlavne trénermi. Tú vedie fínsky odborník Jukka Tiikkaja, ktorý v minulosti pripravoval aj reformu fínskeho hokeja a pracoval na rozvoji tamojších trénerov. Dva roky bude teraz pracovať na nastavení systému fungovania slovenského hokeja a doplní ho o nové trendy," uvádza sa v správe SZĽH. VV SZĽH okrem podpory projektov zaviazal prezidenta zväzu Martina Kohúta a generálneho sekretára Miroslava Valíčka, aby v činnosti tvorby hokejového hnutia zameraného na vzdelávanie pokračovali a priebežne o ňom informovali.

VV SZĽH sa zoznámil aj s novou spoločnosťou zameranou na budovanie infraštruktúry (SZĽH Infra), ktorej konateľom je Dušan Mráz. Zámerom tejto spoločnosti je vybudovanie multifunkčných športových centier v okolí základných škôl, rekonštruovanie existujúcej infraštruktúry a v dlhodobejšom horizonte tiež vybudovanie štyroch veľkých hokejových arén podľa vzoru Košíc či Bratislavy v regiónoch so spádovou oblasťou aspoň pol milióna ľudí. V tomto smere sa však zatiaľ pripravujú ešte len základné analýzy.

Viac o téme: Miroslav Lažo Viliam Čacho Norbert Javorčík
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Michal Svítok
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články