Životná sezóna v troskách: Majster sveta sa spamätáva z poriadnej nakladačky

Pierre-Ambroise Bosse
Pierre-Ambroise Bosse

PARÍŽ - Majster sveta v behu na 800 m z Londýna 2017 Pierre-Ambroise Bosse začal pred niekoľkými dňami s prípravou na novú atletickú sezónu. Informoval o tom francúzsky športovo-motoristický denník L´Équipe. Či bude súťažiť už v hale, zatiaľ nie je známe.

Ako je známe, Bosse predčasne ukončil sezónu pre zranenia, ktoré mu na konci augusta spôsobili útočníci v mestečku Gujan-Mestras na juhozápade Francúzska. "Mal som šťastie v nešťastí, lebo som takmer prišiel o oko. Napokon to však, chvalabohu, nie je nič vážne,“ vyhlásil francúzsky osemstovkár, ktorý bol 18 dní práceneschopný, čo v praxi znamenalo predčasný koniec životnej sezóny.

Z útoku na francúzskeho osemstovkára obvinili 24-ročného muža, ktorý sa k činu priznal, no tvrdil, že nebol súčasť kolektívnej agresie voči svetovému šampiónovi. Obvinený vo svojej výpovedi na polícii uviedol, že Bosse ho provokoval a hodil doňho plechovku z piva.

Bývalý juniorský majster Európy (2011) a majster Európy do 23 rokov (2013) získal na MS v Londýne zlato na 800 m v sezónnom maxime 1:44,67 min. Pred ním triumfoval bežec zo starého kontinentu v tejto disciplíne na MS naposledy v Edmontone 2001 - Švajčiar Bücher.


Tagy: Pierre-Ambroise Bosse

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA