VIDEO Žrebovanie elitného turnaja mladých talentov pobúrilo svet: Hanba, odporné!

Žrebovanie v Miláne vyvolalo pobúrenie
Žrebovanie v Miláne vyvolalo pobúrenie

MILÁNO - Organizátori tenisového turnaja Next Gen Finals v Miláne pre najlepších hráčov do 21 rokov sa ospravedlnili za kontroverzný nedeľňajší žreb. Modelky počas neho v meste módy vyťahovali písmená skupín z rôznych častí odevu, čo vyvolalo pobúrenie.

"Chceli sme do žrebovania včleniť dedičstvo Milána, ako jedného z hlavných miest módy. Uznávame, že samotné prevedenie bolo nevkusné, čo ľutujeme a ospravedlňujeme sa," uviedli podľa agentúry AP organizátori turnaja.

Už predtým kritizovali žrebovanie aj tenisové legendy, dvojnásobná grandslamová víťazka Amelia Mauresmová to označilo za "hanbu" a matka Andyho Murrayho Judy napísala na sociálnej sieti, že to bolo "odporné."

Turnaj, na ktorom štartuje sedem najlepších hráčov do 21 rokov a jeden Talian na voľnú kartu, sa začína v utorok. Alexander Zverev sa odhlásil, pretože sa koncentruje na budúcotýždňový finálový turnaj ATP v Londýne.

V A-skupine sa predstavia Andrej Rublev, Denis Šapovalov, Chung Hyeon a Gianluigi Quinzi, v "béčku" budú hrať Karen Chačanov, Borna Čorič, Jared Donaldson a Daniil Medvedev.


Tagy: Miláno ATP Next Gen Finals

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA; Video: Youtube

DISKUSIA