Slováci na Nemeckom pohári vykročili za obhajobou prvenstva: Na úvod sme zdolali USA!

Momentka zo zápasu Slovensko - USA
Momentka zo zápasu Slovensko - USA

AUGSBURG - Slovenská hokejová reprezentácia uspela vo svojom úvodnom vystúpení na Nemeckom pohári 2017 v Augsburgu. Zverenci trénera Craiga Ramsayho v piatok popoludní zdolali výber USA 2:1 a ziskom troch bodov vykročili za obhajobou prvenstva na tomto podujatí.

Skóre duelu otvoril v 6. min útočník Patrik Lamper, jeden z debutantov. Náskok slovenského tímu zvýšil v 27. min tiež tipsportligový hráč Marek Hovorka. Američania mali v tretej tretine tlak aj s prispením nedisciplinovanosti Slovákov, skorigovať sa im podarilo v 54. min zásluhou Bobbyho Sanguinettiho.

V 25. vzájomnom zápase oboch tímov sa zrodilo deviate víťazstvo Slovákov, Američania majú na svojom konte trinásť úspechov a tri stretnutia sa skončili nerozhodne.

V piatok v národnom tíme SR debutovali Juraj Bezúch, Patrik Lamper, Michal Krištof, Marek Hecl a Boris Sádecký. Lamper si otvoril aj strelecký účet v reprezentácii, Hovorka dosiahol druhý presný zásah v najcennejšom drese. Brankár Ján Laco v piatok načal druhú päťdesiatku reprezentačných štartov. Stal sa najlepším slovenským hráčom v zápase.

 


Tagy: Slovensko USA Nemecký pohár

Zdroj:
SITA, športky
Foto:
Ján Zemiar

DISKUSIA