VIDEO Lacko sám sebe dokázal, že nepatrí do starého železa: V Bratislave je to vždy výnimočné

Lukáš Lacko a jeho víťazné oslavy
Lukáš Lacko a jeho víťazné oslavy

BRATISLAVA - Keď sa Lukáš Lacko pozrel po prvý raz na vyžrebovanie turnaja ATP Challenger Tour Peugeot Slovak Open v Bratislave, mierne ho vyviedlo z miery to množstvo tenisovej kvality. Potom však on sám po celý týždeň vyvádzal z miery svojich súperov. Vydarené "domáce" predstavenie zavŕšil vo finále skvelým výkonom proti rumunskému bombardérovi Mariusovi Copilovi. Súper mu nasúkal obligátnych 15 es, aj tak mu to nestačilo na zisk titulu. Lacko vyhral 6:4, 7:6 (4).

"Určite to bol jeden z najkvalitnejšie obsadených challengerových turnajov v tomto roku. Aj keď veľké mená sa až tak ďaleko nedostali, je pre mňa cenné, že som dokázal celkovo triumfovať," uviedol Lukáš Lacko na tlačovej konferencii po víťaznom finále.

Lacko priznal, že v Bratislave hrá rád z viacerých dôvodov. Okrem výhody rýchleho povrchu a nízkeho odskoku loptičky spomenul aj takmer úplné domáce prostredie. Dôkazom jeho hernej pohody v Národnom tenisovom centre sú tri tituly a štyri finálové účasti vo dvojhre (2011, 2013, 2017 / 2015) a jeden titul vo štvorhre (2011). "V Bratislave je to vždy pre mňa výnimočné. Mám tu pravú pohodu, keďže na kurty prichádzam priamo z domu a všetko poznám do detailov. Je to určite iné ako na ostatných turnajoch počas roka," skonštatoval Lukáš Lacko.

Na pretras prišlo aj porovnanie všetkých troch bratislavských titulov vo dvojhre: Lacko má jasno v tom, ktorý si najviac váži. "Tento čerstvý bol síce po dobrej hre taký najuvoľnenejší, ale ten z roku 2011 považujem za najvzácnejší. Jednak bol prvý a zároveň prišiel po predchádzajúcom slabšom období," priznal Lacko.

Čerstvý tridsiatnik aktuálne sám sebe dokázal, že ešte nepatrí do starého železa. "Už dávno v tenise nie je pravda, že po tridsiatke to ide s výkonmi dolu vodou. Trend sa zmenil a verím, že aj ja som ho zachytil a nepovedal ešte posledné slovo. Súčasný titul je pre mňa veľká motivácia do budúcnosti. Už viem, že aj v tridsiatke to ide," vysvetlil piešťanský rodák.

Lacko si bratislavským triumfom výrazne polepšil v boji o prienik nad čiaru hlavnej singlovej súťaže na januárových melbournských grandslamových Australian Open. V online prepočte sa v renkingu ATP aktuálne nachádza na 104. mieste. Na budúci týždeň si naplánoval challenger v talianskej Brescii, kde by chcel hlavnú súťaž v Melbourne definitívne potvrdiť. V 1. kole sa tam stretne s o 11 rokov mladším krajanom a úspešným kvalifikantom Lukášom Kleinom. "Súčasné body mi už teoreticky môžu stačiť na Austráliu. Do Brescie teda pôjdem bez tlaku, zahrať si dobrý tenis. Ak mi vydrží nastavenie z tohto týždňa, budem iba rád," dodal Lukáš Lacko.


Tagy: Lukáš Lacko Marius Copil ATP Challenger Tour Peugeot Slovak Open

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA; Video: Youtube

DISKUSIA