Mladý reprezentant záchrancom talianskeho klubu: VIDEO premiérového gólu Valjenta

Martin Valjent (vpravo)so spoluhráčom oslavuje svoj premiérový gól
Martin Valjent (vpravo)so spoluhráčom oslavuje svoj premiérový gól

TERNI - Slovenský futbalový obranca Martin Valjent si v nedeľu otvoril tohtosezónny strelecký účet v drese svojho talianskeho tímu Ternana Calcio. Dvadsaťjedenročný rodák z Dubnice nad Váhom skóroval v dueli 14. kola Serie B proti Novare, v 76. min vyrovnal na konečných 1:1. Z tretej remízy za sebou, po ktorej sú "rossoverdi" až na 20. mieste v tabuľke, však nemal veľkú radosť.

"Myslím si, že sme odohrali veľmi dobrý zápas. Mali sme dostatok šancí na zisk troch bodov. Presný zásah ma potešil, ale mrzí ma, že sme nezvíťazili. Novara za celý zápas vystrelila na našu bránku iba raz. Čo sa týka môjho gólu, tréner ma často nabáda, aby som sa snažil zaútočiť, keď mám voľný priestor. Tentoraz to vyšlo," vyhlásil člen širšieho kádra slovenskej reprezentácie podľa webu ternananews.it.

Mužstvo z Umbrie neokúsilo chuť triumfu už päť zápasov, no Valjent sa snaží zostať optimisticky naladený. "Musíme zostať pokojní. Rozdiely medzi mužstvami nie sú veľké. Potrebujeme byť správne koncentrovaní a tvrdo trénovať, aby sme to v najbližších zápasoch zlomili na našu stranu," doplnil účastník tohtoročných ME hráčov do 21 rokov v Poľsku, kde skóroval pri víťazstve tímu SR 2:1 proti domácemu výberu.


Tagy: Serie B Martin Valjent Ternana Calcio Novara

Zdroj:
SITA
Foto:
ternanacalcio.com/Stefano Principi; Video: Youtube

DISKUSIA