Kozák ocenil výkon svojich zverencov: Stanislav Lobotka je veľký hráč!

Ján Kozák tlieska reprezentačnej rozlúčke Jána Ďuricu
Ján Kozák tlieska reprezentačnej rozlúčke Jána Ďuricu

TRNAVA - Víťazstvo futbalistov Slovenska z posledného útoku na nórsku bránu v Trnave trénera Jána Kozáka uspokojilo. Podľa jeho názoru bolo zaslúžené a najmä druhý polčas sa už niesol v jasnej réžii domáceho tímu.

O triumfe domácich 1:0 pri emotívnej rozlúčke Jána Ďuricu s reprezentačným dresom rozhodol v 90.+3 minúte umiestnenou strelou stredopoliar Stanislav Lobotka zo Celty Vigo. "Bol to dobrý prípravný zápas. Nóri boli dobre organizovaní najmä v prvom polčase, veľa miesta na kombináciu nebolo. V druhom polčase už bolo priestoru na ihrisku viac a prevýšili sme súpera. Strelili sme víťazný gól v závere a myslím si, že víťazstvo sme si zaslúžili," zhodnotil na tlačovej konferencii 63-ročný Kozák.

V druhom polčase si domáci tím, tento raz okolo kapitána Ďuricu, vypracoval viac šancí a napokon rozhodol Lobotka. "Celkovo ten druhý polčas už oni neboli tak kompaktní. Neboli tak blízko seba a bolo viac priestoru na kombináciu. Tým pádom to naši chlapci využili. Dostávali sa do gólových príležitostí. A nakoniec dal krásny gól Stano Lobotka, to skutočne v nadstavenom čase dokážu iba veľkí hráči," dodal.

Aj po zápase rezonovalo meno Jána Ďuricu, keďže v decembri 36-ročný obranca Trabzonsporu ukončil reprezentačnú kariéru na čísle 91 odohratých duelov. "My sme už v deň zápasu veľa rozprávať ani nemuseli. Mali sme rozhovory počas zrazu a aj včera som s ním mal dlhší rozhovor. Teraz sme sa už len objali a popriali si všetko dobré. Keď som prišiel k mužstvu, on dozrel a za posledné roky stabilizoval výkonnosť. A s Maťom Škrtelom hrali vynikajúco. Vidno, že je to skúsený a ostrieľaný človek, ktorý vie pochopiť veci a vie, kedy odísť. Mal by sa maximálne sústrediť na pôsobenie v klube, myslím si, že ešte má na to, aby dve sezóny potiahol. Ale v kombinácii s reprezentáciou by to nebolo možné," uzavrel Kozák.

Hlasy po zápase:

Marek Hamšík (stredopoliar SR): "Rozlúčka bola víťazná, čo je dôležité. Bolo to po dobrom výkone proti dobrému súperovi, ktorý sa ťažko dobíjal. Napokon sme to zvládli a sme radi. Situáciu, keď som mohol skórovať, si musím pozrieť ešte raz. Neviem, či mi tam lopta skočila alebo nie. Víťazstvo je však doma. Reprezentačný rok bol dobrý; chýbal bod, aby sme šli do baráže, škoda."

Milan Škriniar (stredopoliar SR): "Hlavné je víťazstvo, nerodilo sa ľahko. V kvalifikácii o MS sme inkasovali v posledných minútach, teraz sa nám to vrátilo. Cítili sme, že je to Janov posledný zápas, chceli sme mu dopriať víťazstvo. Sme radi, že sa to podarilo."

Matúš Kozáčik (brankár SR): "Zvládli sme posledný zápas v roku. Som rád, že sme sa fanúšikom odvďačili víťazstvom. Takéto zápasy sú nebezpečné - gólman nemá veľa roboty, no jedna situácia môže rozhodnúť. Napokon to bolo na tej správnej strane. Vždy je lepšie vidieť plný štadión, no ďakujeme všetkým, ktorí prišli."

Stanislav Lobotka (stredopoliar SR, autor gólu): "Nebolo to len vďaka mne, ale vďaka celému tímu. Boli sme počas celého zápasu lepší. Gól som, samozrejme, venoval Janovi, to by urobil každý. Ja veľa gólov nedávam, asi to opäť prenechám iným. Ondro Duda mi dal výbornú loptu, obranca na ňu nedosiahol a potom som sa snažil dať to popri brankárovi."

Ján Ďurica (obranca a kapitán SR): "Ďakujem rodine, rodičom, bratovi, kamarátom. Všetci boli dvanástym hráčom. Bez spoluhráčov by som neodohral v národnom tíme trinásť a pol roka. Tie roky boli najkrajšie v mojom živote. Naozaj ďakujem všetkým. Či som veril, že to bude víťazná rozlúčka? Stanley vie, kedy má dať gól."


Tagy: Ján Kozák Marek Hamšík Stanislav Lobotka Milan Škriniar

Zdroj:
TASR, SITA
Foto:
TASR/Lukáš Grinaj

DISKUSIA