Novotnú oplakáva aj kráľovská rodina: Statočná dáma! Wimbledon bez nej už nebude rovnaký

Jana Novotná plače, keď jej vojvodkyňa z Kentu odovzdáva trofej pre porazenú hráčku vo finále grandslamového tenisového turnaja Wimbledon v Londýne
Jana Novotná plače, keď jej vojvodkyňa z Kentu odovzdáva trofej pre porazenú hráčku vo finále grandslamového tenisového turnaja Wimbledon v Londýne

LONDÝN - Hlboko zarmútenou je úmrtím Jany Novotel aj vojvodkyňa z Kentu, ktorú s českou tenistkou spojil emotívny zážitok po prehratom finále Wimbledonu v roku 1993. Osemdesiatštyriročná členka britskej kráľovskej rodiny sa dnes pripojila so sústrastným vyjadrením k smútiacim osobnostiam z celého, nielen tenisového sveta.

"Jana Novotná bola ušľachtilá a statočná milá dáma s úžasným zmyslom pre humor. Som veľmi zarmútená správou o jej smrti a myslím na jej rodinu. Wimbledon bez nej už nikdy nebude rovnaký," uviedla v oficiálnom vyhlásení vojvodkyňa z Kentu.
 
Svet dojala v roku 1993 scéna, ako česká hráčka plače na ramene vojvodkyňa z Kentu po stratenom finálovom dueli so Steffi Grafovou. Novotná vtedy viedla nad Nemkou 4:1 a 40:15 v treťom sete, koncovku ale psychicky nezvládla a prehrala. Pri odovzdávaní ceny pre finalistku sa rozplakala a vojvodkyňa z Kentu ju na kurte utešovala. "Keď som Janu objímala, boli to city, ktoré vo vás ostanú navždy," povedala britská aristokratka pred rokmi v rozhovore pre magazín Hallo.
 
Brnenskej rodáčke aj predpovedala, že wimbledonský titul raz dobyje. Novotná to dokázala v roku 1998 a prevzala od vojvodkyňi z Kentu slávnu trofej. V nedeľu vo veku 49 rokov podľahla rakovine.

Tagy: Jana Novotná

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA

DISKUSIA