Sagan ukazuje veľké srdce nielen v cyklistike: Tieto momenty sú pre mňa tie najvzácnejšie!

Peter Sagan s manželkou KatkouPeter Sagan s manželkou Katkou Zdroj: Facebook - Peter Sagan

BRATISLAVA - Slovenský cyklistický fenomén Peter Sagan sa v sobotu prihovoril k fanúšikom na sociálnej sieti, aby im poďakoval za obrovskú podporu v tomto roku. Tourminátor sa zároveň verejne ospravedlnil z neúčasti na slávnostnom galavečere, na ktorom sa budú oceňovať tí najlepší športovci.

Významná udalosť je na programe 22. decembra, ale jeden z najlepších slovenských športovcov sa jej nezúčastní, keďže v jeho prípade rozhodlo silné rodinné puto a láska k jeho manželke Katke a synovi Marlonovi. Peter sa na udalosti Športovec roka a Zlatý pedál z rodinných dôvodov nezúčastní, ale v tomto prípade je jeho rozhodnutie naozaj úprimné a pochopiteľné: "Športovec roka a Zlatý pedál bez pochyby na Slovensku patria medzi najvýznamnejšie udalosti v športovom svete, pretože sú poctou pre najlepších športovcov, ktorí reprezentujú vo svete našu krajinu. Vždy som sa na týchto galavečeroch rád zúčastnil a stretol s kolegami z iných oblastí športu. Ako však určite všetci viete, tento rok bol pre mňa a Katku po súkromnej stránke naozaj špeciálny, pretože sme dostali od života ten najkrajší darček, nášho syna Marlona. Veľmi sa z neho tešíme a užívame si každú chvíľku, keď môžeme byť všetci traja spolu. Život profesionálneho cyklistu je v mnohých ohľadoch špecifický, a to najmä kvôli neustálemu cestovaniu. Počas sviatkov by som chcel stráviť s Marlonom a s Katkou čo najviac času, pretože tieto momenty sú pre mňa naozaj vzácne." napísal Sagan,

Peter nezabudol ani na svojich fanúšikov a športových kolegov: "Verím, že moji fanúšikovia vedia ako veľmi si ich vážim a som naozaj vďačný za ich priazeň a podporu. Dúfam preto, že pochopia moje dôvody, prečo som sa takto rozhodol. Všetkým nominovaným prajem veľa šťastia a nepochybujem, že víťazi budú náležite a hrdo reprezentovať všetkých športovcov i športovkyne Slovenska. Ďakujem!"

Peter Sagan s manželkou Galéria fotiek (1) Zdroj: Facebook - Peter Sagan

Viac o téme: Peter Sagan
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Facebook - Peter Sagan
  • Zdroj: športky

Súvisiace články