VIDEO Bielorusi siahali proti Čechom na obrovské prekvapenie, Švédi predviedli hurikán

Česi si zabezpečili postup do štvrťfináleČesi si zabezpečili postup do štvrťfinále Zdroj: 2018.worldjunior.hockey

BUFFALO - Hokejoví reprezentanti Česka zvíťazili v sobotňajšom stretnutí B-skupiny na majstrovstvách sveta hráčov do 20 rokov v americkom Buffale v divokom stretnutí nad Bieloruskom 6:5. Česi v 21. min prehrávali už 0:2 po zásahoch Jegora Šarangoviča a Ivana Drozdova, po následnej výmene Jakuba Škareka za Josefa Korenářa v českej bránke prišla päťgólová smršť hráčov ČR - postupne sa presadili Radovan Pavlík, Libor Hájek, Filip Zadina, Filip Chytil a znovu Pavlík.

To znamenalo koniec Andreja Griščenka v bieloruskej svätyni, nahradil ho Dmitrij Rodik. Do záveru prostrednej časti skorigoval na 3:5 Šarangovič a v 51. min vykresal iskierku nádeje pre Bielorusov Igor Martynov. Mladých Čechov poslal do dvojgólového vedenia o tri minúty neskôr Marek Zachar, no o minútu na to sa postaral o presný zásah Vladislav Gabrus.

Viac gólov už nepadlo a Česi dosiahli druhé víťazstvo na turnaji. Naopak, Bielorusi už s istotou obsadia v skupine posledné piate miesto a budú hrať o záchranu. Švédi sú s plným počtom deviatich bodov na čele tabuľky B-skupiny, v sobotu si poradili so Švajčiarmi 7:2. Odpor Helvétov však zlomili až v záverečnom dejstve, v ktorom strelili štyri góly.

B-skupina:
ČR – Bielorusko 6:5 (0:1, 5:2, 1:2)
Góly: 22. R. Pavlík, 22. Hájek, 26. Zadina, 33. Chytil, 36. R. Pavlík, 54. M. Zachar – 9. Šarangovič, 21. Drozdov, 39. Šarangovič, 51. Martynov, 55. Gabrus

Švédsko - Švajčiarsko 7:2 (1:1, 2:1, 4:0)
Góly: 6. Andersson, 27. Andersson, 33. Jonsson Fjällby, 45. Pettersson, 51. Söderlund, 52. Zetterlund, 53. Pettersson – 11. Müller, 40. Miranda

Viac o téme: Bielorusko Česká republika