Spoveď Valverdeho o Neymarovom odchode: Zalepilo 222 miliónov ťažké rany na duši?

NeymarNeymar Zdroj: TASR

BARCELONA - Tréner španielskeho futbalového klubu FC Barcelona Ernesto Valverde priznal, že letný prestup Brazílčana Neymara do francúzskeho Paríža St. Germain spôsobil jeho mužstvu ťažké chvíle.

"Nepopieram, Neymarov odchod bol pre klub náročný," uviedol 53-ročný kouč pre oficiálnu klubovú stránku. Neymar prestúpil pod Eiffelkovku za rekordnú sumu 222 miliónov eur. Katalánci následne získané peniaze použili na získanie talentovaného Francúza Ousmaneho Dembélého.

"Je to trochu iný typ hráča oproti ostatným členom nášho kádra. Môže hrať na viacerých postoch a je veľmi rýchly. Vracia sa po zranení, čo je veľmi dobrá správa," doplnil niekdajší kormidelník Athletica Bilbao či Olympiakosu Pireus, ktorý za niekoľko mesiacov stihol barcelonskému tímu vštepiť svoj vlastný rukopis.

Podľa mnohých odborníkov stavil na účelnosť a výsledkom je momentálne 9-bodový náskok na čele španielskej La Ligy 2017/2018. "Valverde v Barcelone posunul efektivitu tímovej hry na úroveň Atlética Madrid," napísala nedávno poľská Gazeta Wyborcza.

Viac o téme: FC Barcelona Neymar Ernesto Valverde
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články