Nadal sa po zranení vrátil na kurt: Cítim sa dobre, inak by som tu nebol

Rafael Nadal
Rafael Nadal

MELBOURNE - Španielsky tenista Rafael Nadal začal prípravu na prvý grandslamový turnaj sezóny Australian Open o niečo neskôr. Vo svojom prvom zápase v roku 2018 prehral na exhibícii v austrálskom Kooyongu s Francúzom Richardom Gasquetom 4:6, 5:7.

Nadal nedohral záverečnú časť minulej sezóny pre zranenie kolena a potreboval dlhšiu prestávku. "Minulý rok bol veľmi dlhý. Prípravu som začal neskôr ako zvyčajne. Tento zápas bol pre mňa dobrým testom. Cítim sa dobre, inak by som tu nebol," povedal v pozápasovom rozhovore španielsky tenista.

Australian Open bude bez Brita Andyho Murrayho, Japonca Keia Nišikoriho a otázna je forma Srba Novaka Djokoviča, ktorý sa vracia po takmer polročnej prestávke zavinenej zranením lakťa. V Austrálii sa tiež nepredstaví obhajkyňa titulu v ženskej dvojhre Američanka Serena Williamsová, ktorá sa po septembrovom pôrode ešte necíti byť vo forme. Nadal si nepripúšťa, že by v Melbourne Parku neštartoval. "V nasledujúcich dňoch budem tvrdo trénovať, aby som bol na Australian Open pripravený," citovala slová Nadala agentúra AP.


Tagy: Rafael Nadal

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA