Po konci kariéry bez práce nezostane: Contadora zlákala lukratívna ponuka

Alberto Contador
Alberto Contador

MADRID - Dvojnásobný víťaz Tour de France Alberto Contador zostane aj po minuloročnom konci kariéry pri cyklistike.

Tridsaťpäťročný Španiel bude komentovať preteky pre televíznu stanicu Eurosport. "Som z toho nadšený, pretože cyklistiku milujem, je to moja vášeň. Užíval som si nielen pretekanie, ale aj sledovanie pretekov. Táto príležitosť ma motivuje k tomu, aby som ďalej zostal s cyklistickými pretekmi v tesnom kontakte," uviedol Contador, ktorý sa rozlúčil s úspešnou kariérou v septembri na Vuelte.

"Dúfam, že divákom dokážem priniesť niečo zo svojej skúsenosti pretekára a podeliť sa o humorné príbehy i zaujímavosti," povedal bývalý jazdec s prezývkou "El Pistolero".

Contador je jedným zo šiestich jazdcov, ktorí vyhrali všetky tri veľké trojtýždňové preteky. Navyše sa mu to podarilo v priebehu iba 15 mesiacov, keď v roku 2007 zvíťazil na Tour de France a nasledujúci rok na Gire d'Italia a na Vuelte.

Z Tour a Gira má dva triumfy a z Vuelty tri. O víťazstve z Tour 2010 a Gira 2011 prišiel kvôli pozitívnemu dopingovému testu na clenbuterol, za ktorý dostal vo februári roku 2012 spätne dvojročný dištanc.


Tagy: Alberto Contador

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA

DISKUSIA