Chárov boj s časom: Zdá sa mi, že som rýchlejší ako predtým! Aj kvôli tomuto

Zdeno Chára
Zdeno Chára

BOSTON - Slovenský hokejový reprezentant Zdeno Chára je tretím najstarším hráčom v celej severoamerickej NHL, napriek tomu je najvyťaženejším hráčom Bostonu Bruins v tejto sezóne.

Štyridsaťročný bek strávi v prebiehajúcom ročníku na ľade priemerne 23 min a 20 sekúnd. "Cítim sa dobre, stále si užívam veľa priestoru na ľade. Chcem pomáhať tímu tak veľmi, ako sa dá. Za tých 25-30 rokov som sa toho naučil veľa a teraz z toho čerpám výhody," uviedol Chára.

Držiteľ dvoch strieborných medailí z majstrovstiev sveta či víťaz Stanleyho pohára získal v ročníku 2017/2018 11 bodov za 3 góly a 8 asistencií, okrem toho si pripísali 20 "plusiek". "Nemyslím si, že pre môj vek spomaľujem. Naopak, zdá sa mi, že som rýchlejší ako predtým. Snažím sa byť stále lepší. Mojim cieľom je byť kvalitnejším hráčom v každej ďalšej sezóne. Som na ľade veľa času s rôznymi trénermi, rozprávam sa aj s ľuďmi z krasokorčuľovania či rýchlokorčuľovania. Snažím sa stíhať popri mladších hráčoch," povedal Chára. Informácie uverejnil portál SlovakNHL.sk

Mohutný zadák odohral v zámorskej profilige už 1537 zápasov, okrem Bostonu pôsobil aj v New Yorku Islanders a Ottawe Senators. V roku 2011 priviedol "medvede" ako kapitán k zisku Stanleyho pohára. V sezóne 2008/2009 bol ocenený Norrisovou trofejou pre najlepšieho obrancu NHL.


Tagy: Zdeno Chára Boston Bruins

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA