Smutný príbeh z NHL: Kedysi zarábal milióny, dnes sa túla po uliciach a vyčíňa

Matt Johnson
Matt Johnson

SANTA BARBARA - V NHL nastupoval presne 10 sezón a okrem jednej si zakaždým pripísal neuveriteľné množstvo trestných minút. Neprekypoval talentom ala Sidney Crosby, Mario Lemieux či Steve Yzerman, pretože jeho úloha na ľade bola úplne iná. Patril k najvyhlásenejším bitkárom celej NHL. Zarábal milióny, ochraňoval najlepších hráčov tímu a užíval si život ako profi športovec. Majoritná kanadská stanica TSN o ňom nedávno natočila dokument, v ktorom popísala jeho drsný a tvrdý pád na samé dno.

Niektorí profesionálni športovci sa poskončení aktívnej kariéry chcú aj naďalej pohybovať vo svojich kruhoch. Buď sa stanú trénermi, skautmi, pracujú s mládežou, alebo ich priláka mikrofón a zamestnajú sa ako televízni analytici. Bývajú však aj prípady, kedy v ich živote nastane prázdno. Dni sú razom monotónne, nezáživné, trpia nudou, pretože sa z ich životov vytratila vášeň a každodenné športové povinnosti. 

Johnson je jedným z tej nepopulárnej skupiny, ktorú by najradšej mnohí z nás nevideli. V súčasnosti 42-ročný bývalý bitkár si počas hráčskej kariéry zarobil 6,5 milióna dolárov, no už z nich nemá ani len cent. Jeho rýchly pád na dno začal písať prvé pochmúrne riadky v roku 2004, keď v NHL nastala výluka a on ukončil kariéru. 

Na hokejovom dôchodku si nedokázal nájsť nový zmysel života, začal piť, pridal k nim aj drogy a už nebolo cesty späť. Pomôcť sa mu pokúšali aj jeho rodičia, ktorí sa mu snažili natlačiť do hlavy, aby vyhľadal odbornú pomoc a išiel sa liečiť. Nič však nezabralo a bitkárova skaza pokračovala. 

Po Johnsonovi sa zľahla zem, nik o ňom nemal správy. Napokon sa začala šíriť správa, že Johnson skončil na ulici v Santa Barbare. Keď sa o tejto zvesti dozvedeli reportéri z TSN, rozbehli pátraciu akciu, aby zistili podrobnosti. Po niekoľkých mesiacoch boli úspešní, pretože Johnsona skutočne našli. Bohužiaľ, v priestoroch, kam zatvárajú ľudí, ktorí porušujú zákony. Zavreli ho tam 31. decembra 2017, pretože v jednej reštaurácii napáchal škody za 1 900 dolárov.

"Po vstupe dnu zničil vianočný stromček a rozbil okno," povedal televízii TSN nadporučík Saul Rodrigues z mestskej polície v Santa Barbare. Po neprístojnom správaní v reštaurácii išiel na čerpaciu stanicu, kde ukradol kávu a cigarety. 

Vo väzení by mal sedieť minimálne do 18. januára, kedy ho čaká súd. Jeho osud zatiaľ visí vo hviezdach a ktovie, či nezačal vyčíňať zámerne. Nie nadarmo sa totiž hovorí, že vo väzení je bezdomovcom lepšie než vonku, kde nemajú ani len strechu nad hlavou.

 


Tagy: Matt Johnson

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
športky
Foto:
Twitter/TSN; Video: YouTube

DISKUSIA