Výmena tisícročia? Prestup Neymara a Ronalda by mohol nabrať reálne kontúry!

Cristiano Ronaldo a Neymar
Cristiano Ronaldo a Neymar

PARÍŽ - Neymar, ktorý sa v lete prestupom z FC Barcelona do PSG za rekordných 222 miliónov stal najdrahším futbalistom sveta, by opäť mohol zmeniť pôsobisko. O brazílskej superhviezde sa totiž špekuluje ako o nástupcovi o sedem rokov staršieho Cristiana Ronalda na pomyselnom tróne v Reale Madrid.

Najdrahší hráč futbalovej histórie, ktorý už ako 25-ročný vyhral množstvo trofejí a získal nespočetne ocenení sa vo francúzskej lige napriek vynikajúcim výkonom údajne nudí. Rozpačito jeho osobnosť prijímajú aj fanúšikovia a za sebou už má len za pár mesiacov v klube niekoľko konfliktov so spoluhráčmi, idylický vraj nie je ani jeho vzťah s trénerom. 

Ostro sa tak špekuluje o Neymarovom návrate do Španielska, tentokrát však nie do Barcelony, ale odvekého rivala Realu Madrid. Paríž Saint-Germain je dokonca pripravený ho uvolniť už počas letného prestupového obdobia, má to však jednu podmienku. Prezident PSG Nasser Al-Khelaifi podľa portálu goal.com prisľúbil brazílskej hviezde odobrenie prestupu, najskôr však musí Neymar pre svojho terajšieho zamestnávateľa vyhrať Ligu majstrov. 

Už v osemfinále sa pritom PSG stretne práve s Realom Madrid, ktorý neprežíva po vyradení z domáceho pohára a niekoľkých zaváhaniach v lige práve najlepšie obdobie. Do úvahy dokonca pripadá aj výmena Ronalda za Neymara, o čom sa momentálne čoraz viac horlivo diskutuje. 

Ronaldo totiž po problémoch, ktoré mal s daňovým úradom niekoľkokrát uviedol, že v Španielsku už nie je tak spokojný ako v minulosti. Pred niekoľkými mesiacmi sa tiež nechal počuť, že Real musí mať aj medzi náhradníkmi skúsených borcov. Narážal na predsezónne odchody Jamesa Rodrígueza, Pepeho a Álvara Moratu, za ktorých neprišli "hotoví" hráči, ale zatiaľ neskúsení mladíci.


Tagy: Cristiano Ronaldo Real Madrid Neymar Paríž Saint-Germain

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
športky
Foto:
SITA, Koláž Športky

DISKUSIA