Prestupová bomba zo zámoria: Hviezda NBA mení dres!

Blake Griffin
Blake Griffin

DETROIT - Klub zámorskej basketbalovej NBA Detroit Pistons získal hviezdu Los Angeles Clippers Blaka Griffina. Spoločne s ním pribudnú do organizácie Pistons Willie Reed a Brice Johnson. Opačným smerom putovali Tobias Harris, Boban Marjanovič a Avery Bradley. Clippers tiež dostali chránený prvý a nechránený druhý výber v drafte.

 "Myslíme to vážne s našimi ambíciami a potvrdili sme to týmto veľkým posilnením tímu," cituje oficiálny web profiligy majiteľa Detroitu Toma Goresa.

Dvadsaťosemročný päťnásobný účastník zápasu hviezd Griffin nastúpil v tejto sezóne na 33 stretnutí s priemermi: 22,6 bodu, 7,9 doskoku a 5,4 asistencie na zápas. "Blake patrí k najlepším hráčom ligy. Keď dostanete príležitosť angažovať takéhoto basketbalistu, spravíte to. Tento obchod samozrejme nie je bez rizika, obetovali sme za neho veľa - Tobias Harris je jedným z najpracovitejších hráčov, akých som stretol, navyše so skvelým charakterom," dodal Gores.

Ambiciózny Detroit figuruje na 9. priečke v tabuľke Východnej konferencie a bude mať ešte čo robiť, aby si zabezpečil postup do play-off.


Tagy: Blake Griffin Los Angeles Clippers Detroit Pistons

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA